4 priežastys, kodėl turėtumėte laikyti Bitcoin

Kriptovaliutų rinka yra labai nepastovi. Vieną mėnesį jos vertė gali smarkiai išaugti, o kitą – smukti. Net ir pats žinomiausias bitkoinas nėra išimtis. Praėjusių metų lapkritį „Bitcoin“ pasiekė rekordinę beveik 69 000 JAV dolerių vertę, tačiau iki 2022 m. prarado daugiau nei pusę savo vertės. Nepaisant to, yra kelios svarios priežastys, dėl kurių žmonės turėtų pasilikti savo bitkoinus.

Staigūs vertės kritimai nėra neįprasti

Labai svarbu suprasti, kad kriptovaliutos nepanašios į jokią kitą teisėtą mokėjimo priemonę. Pirma, jos yra decentralizuotos, o tai reiškia, kad jos nėra pagrįstos standartine politika kaip fizinės valiutos ir nėra kontroliuojamos reguliavimo institucijos ar sistemos. Be to, rinkos rodikliai pirmiausia yra spekuliaciniai, pagrįsti investuotojų aktyvumu ir pasitikėjimu.

Dėl šių priežasčių, kaip teigia kai kurie industrijos lyderiai, rinkoje dideli nuosmukiai taip pat gali būti dažnas reiškinys. Jie pataria susilaikyti nuo trumpalaikių rinkos vertės kritimų kaip pasaulio pabaigos, nes kriptovaliutos gali spindėti ilguoju laikotarpiu. Pasielkite kaip Elonas Muskas ir „pumpuokite, bet neišmeskite“, bent jau mažiausiai dešimt metų.

Apskaičiuota, kad „Bitcoin“ turi 106 mln. žmonių, ir ekspertai mano, kad tokia „pirk ir laikyk“ strategija yra perspektyvi kriptovaliutoms. Jei esate vienas iš jų arba ruošiatės juo tapti ir atlikote savo namų darbus, gali būti, kad nereikia baimintis šių periodinių nuosmukių. Po tokių įvykių dažnai seka reikšmingi pakilimai, ir net tada HODL vis dar gali būti geriausias pasirinkimas.

HODL‘erių balsai lemia būsimą pelną

Daugelis bitkoinų turėtojų pamiršta, kad savo balsais jie gali nulemti kriptovaliutos kryptį. Pagalvokite apie tai kaip apie savotišką referendumą; balsų dauguma gali nuspręsti, ar pritarti kūrėjų siūlomiems pakeitimams, ar juos atmesti. Tai gali būti gana karšta, kaip ir rinkimai, tačiau šis grandinėje esantis valdymas gali paskatinti stabilų nepastovių investicijų augimą.

Kalbant apie kriptovaliutas, dauguma akių krypsta į kainų pokyčius. Tačiau, remiantis tyrimu, nauda perkant ir laikant „Bitcoin“ gali būti didesnė. Naudojant „Cost-of-Carry“ modelį, tyrime nustatyta, kad jo neatidėliotina kaina yra apie 5,4 % didesnė nei jo ateities sandorių kaina.

Dar svarbiau yra tai, kad žinojimas apie teisę balsuoti dėl esminių pokyčių gali padidinti turėjimo naudą dar 5,6 %. Šis skaičius gali būti jėgos daugiklis metams bėgant, nes kriptovaliutų technologijos ir politika toliau tobulėja, skatindama kriptovaliutas prisitaikyti. Kas neapsidžiaugs, jei vieną dieną „Bitcoin“ pagaliau nuspręs pereiti prie „proof-of-stake“ modelio?

Kriptovaliutų draudimas Kinijoje

Praėjusių metų rugsėjį Kinijos galiausiai visiškai uždrausta prekyba kriptovaliutomis šokiravo kriptovaliutų bendruomenę. Tuo metu daugelis kriptovaliutų veikė Kinijoje dėl mažos elektros energijos, kurios kriptovaliutų kasybai reikia milžiniškų kiekių, kainos. Šis žingsnis įžiebė baimę ir netikrumą rinkoje, nors ir trumpalaikį.

Tačiau jei ir buvo teigiama, JAV tapo pasirengusi tapti didžiausia kriptovaliutų rinka pasaulyje. Kinijoje įsikūrusioms kriptovaliutų bendrovėms pradėjus steigti parduotuves Valstijose, jos tapo neįkainojamu kelių mažų miestelių pajamų šaltiniu. Vienas kasybos operatorius sako, kad JAV yra „saugus pasirinkimas“, nepaisant to, kad elektros sąnaudos nėra iš prieinamų.

Ką visa tai reiškia vidutiniam bitkoinų turėtojui? JAV kriptovaliutų rinkos plėtra gali paskatinti konkurenciją, o konkurentų turėjimas rinkoje gali priversti bendroves pasitempti. Niekur tai negali būti akivaizdžiau nei duomenų centrų plėtra ir kasybos bei prieglobos operacijų tobulinimas. Jei uždirbti bent 160 000 JAV dolerių per septynis mėnesius įmanoma jau dabar, ką atneš ateitis?

Netrukus pasirodys kriptovaliutų taisyklių rinkinys

Šiuo metu kriptovaliutas reglamentuojantys teisės aktai geriausiu atveju yra fragmentiški. Žmonės vis dar bando suprasti, kaip ši decentralizuota blokų grandine pagrįsta valiuta veikia, todėl sunku parengti įstatymus. Tačiau pasirodė ženklų, kad kriptovaliutų taisyklių sąvadas artėja prie pabaigos.

Pasauliniu lygmeniu Tarptautinė vertybinių popierių komisijų organizacija pareiškė, kad kitais metais greičiausiai bus suformuota bendra reguliavimo institucija, kuri daugiausia dėmesio skirs bitkoinams ir skaitmeninėms valiutoms. Tuo tarpu JAV prezidentas Joe Bidenas neseniai pasirašė vykdomąjį įsaką, kuriuo įpareigojo sukurti sistemą, skirtą geriau reguliuoti kriptovaliutų rinką.

Šiuo metu beveik neįmanoma paneigti didėjančios kriptovaliutų įtakos esamai finansų politikai. Atsižvelgiant į nepastovius kriptovaliutų kainų pokyčius, gali būti lengva pasiduoti pagundai jas parduoti trumpuoju laikotarpiu. Tačiau pirkti ir laikyti šiuo metu gali būti protingas sprendimas, ypač turint investicijų gyvybingumo didėjimo požymių.

Naujausi

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Kitos naujienos