Ar Bitcoin yra infliacijos apsidraudimo priemonė?

Nauja JAV darbo statistikos biuro ataskaita rodo, kad infliacija vėl didėja, todėl kriptovaliutų rinkos ir pagrindinis skaitmeninis turtas bitkoinas (BTC) smunka.

Remiantis naujausia vartotojų kainų indekso, kuriuo stebima prekių ir paslaugų vertė, suvestine, gegužės mėn. bendros kainos per metus padidėjo 8,6 %, o tai yra didžiausias augimas per daugiau kaip 40 metų.

Duomenys atskleidžia, kad kainos didėjo daug, o energetikos indeksas buvo pirmaujantis – per pastaruosius metus jis padidėjo net 34,6 %. Energijos indekse benzinas, mazutas ir elektra pabrango atitinkamai 48,7 %, 106,7 % ir 12 %.

Maisto produktų kainos taip pat labai padidėjo – per metus jos pakilo 10,1 %, o tai yra pirmasis 10 % ar daugiau padidėjimas nuo 1981 m. gegužės mėn. Taip pat smarkiai augo būsto, naudotų automobilių ir sunkvežimių bei lėktuvų bilietų kainos.

Kriptovaliutų rinkos į šias naujienas sureagavo sumažindamos 45 mlrd. dolerių rinkos kapitalizaciją. Pirmaujantys skaitmeniniai aktyvai Bitkoinas (BTC) ir Eteris (ETH) per pastarąją dieną atpigo atitinkamai 3,9 % ir 6,6 %.

Tarp kitų kriptovaliutų aktyvų, patyrusių didelių nuostolių, yra išmaniųjų sutarčių platformos „Cardano“ (ADA), per pastarąsias 24 valandas nukritusi beveik 7 %, ir „Solana“ (SOL), per tą patį laikotarpį praradusi beveik 6 % savo vertės.

Rinkos tyrimų bendrovės „Santiment“ duomenimis, investuotojai prognozuoja ilgalaikę korekciją visose kriptovaliutų rinkose.

„Kriptovaliutų rinkai krentant kartu su S&P500, finansavimo normos (interest rates) biržose tapo šort-centrinės (short-central). Tiek bitkoinų, tiek altkoinų šort pozicijos tapo didžiausios per pastarąjį mėnesį. Jei atsiras per daug baimės, netikrumo ir abejonių, tai gali sukelti atšokimą“.

Sparčiai augant infliacijos duomenims, „MicroStrategy“ generalinis direktorius Michaelas Sayloras savo 2,5 milijono „Twitter“ sekėjų informavo, kad, jo nuomone, pagal rinkos kapitalizaciją pirmaujantis skaitmeninis turtas ir toliau augs.

„Infliacija nėra pasiekusi aukščiausio lygio, kaip ir bitkoinas“.

Naujausi

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Kitos naujienos