Ar saugi Binance stabilioji kriptovaliuta – BUSD?

Kriptovaliuta yra vertinama kaip didelės rizikos turtas, o neseniai įvykęs kriptorinkos nuosmukis rodo, koks nepastovus jis gali būti. Nors kriptovaliutų turtas šiuo metu yra kaip niekada populiarus, daugelis investuotojų vis dar skeptiškai žiūri į prisijungimą prie šios industrijos, atsižvelgdami į nenuspėjamą rinkos pobūdį.

Siekiant sumažinti kriptovaliutų turto nepastovumą, 2014 m. buvo išleistas pirmasis stabilus žetonas (stablecoin). Nuo to laiko sukurta bent 200 skirtingų tokių kriptovaliutų, tačiau ne visos stabiliosios monetos sukurtos vienodai.

Stabilioji moneta yra kriptovaliuta, kurios vertė susieta su ne kriptovaliutų turtu arba turto krepšeliu, pavyzdžiui, fiat ir auksu, siekiant stabilizuoti kainą. Pavyzdžiui, tikimasi, kad stablecoinas, susietas su JAV doleriu santykiu 1:1, visada išliks 1 JAV dolerio vertės. Deja, ne visos šios skaitmeninės monetos gali išlaikyti susiejimą ekstremaliomis rinkos sąlygomis, nes neturi pakankamo rezervo.

Nuo gegužės mėn. matėme, kaip keli stablecoinai nukrito nuo savo tariamai susietos vertės, todėl investuotojai prarado milijardus dolerių. Nepaisant to, keli stabilieji kripto pinigai sugebėjo atlaikyti visas audras, o „Binance USD“ (BUSD) yra geras to pavyzdys.

Kas yra BUSD?

Binance USD (BUSD) yra stabilioji kriptovaliuta, kurią įkūrė du didžiausi kriptovaliutų erdvės vardai – Binance ir Paxos. Jis pradėtas platinti 2019 m., o jo vertė susieta su JAV doleriu santykiu 1:1, t. y. už kiekvieną BUSD vienetą laikomas vienas JAV doleris.

BUSD sukurta siekiant išlaikyti stabilią vertę itin nepastovioje kriptovaliutų rinkoje. Ji leidžia investuotojams ir prekiautojams imtis kelių didelės rizikos investicinių produktų su didesne finansine apsauga nuo rinkos neapibrėžtumo.

Binance USD pavyko pasiekti gerų rezultatų ir įsitvirtinti kaip trečiam pagal dydį stabiliajam coinui ir šeštai pagal rinkos kapitalizaciją kriptovaliutai. Dėl to vis daugiau naudotojų nusprendžia įtraukti BUSD į savo CeFi ir DeFi investicinius portfelius.

Audituotos ir šimtaprocentinės grynųjų pinigų atsargos

Atsižvelgdami į prieštaringus stablecoin rezervus, BUSD steigėjai dėjo daug pastangų, kad užtikrintų, jog stablecoin yra kriptovaliutų produktas, kurio veikla yra viršnormatyvinė. Binance USD yra vienas iš nedaugelio stabiliųjų žetonų pasaulyje, kuris 100 % padengtas faktinėmis grynųjų pinigų ir grynųjų pinigų ekvivalento atsargomis įvairiose FDIC apdraustose banko sąskaitose, kurias laiko ir valdo „Paxos“, pirmaujanti Niujorke įsikūrusi į blokų grandinę orientuota finansų įstaiga.

Tai taip pat viena iš nedaugelio stabilių kriptovaliutų, kurios kas mėnesį teikia audituotas savo rezervų ataskaitas. Tai leidžia naudotojams nepriklausomai patikrinti BUSD pasiūlos ir JAV dolerių atsargų nuoseklumą konkrečiais laikotarpiais.

CeFi ir DeFi tiltas

BUSD stabilioji kriptovaliuta veikia kaip tiltas tarp centralizuotų finansų (CeFi) ir decentralizuotų finansų (DeFi) ekosistemų, suteikdama naudotojams tokį pinigų laisvės lygį, kokio neįmanoma pasiekti naudojant fiat – pagrindines mūsų naudojamas valiutas.

Be to, ji užtikrina aukštesnį naudotojų saugumo lygį nuo grėsmių, dažniau siejamų su DeFi erdve, kartu siūlydama patrauklų metinį procentinį pelną (APY) už DeFi protokolus. Naudodami BUSD naudotojai gali dalyvauti DeFi giminingose paslaugose, tokiose kaip pelningumo ūkininkavimas (farming), turėdami didesnę apsaugą nuo neapibrėžtumų nei kitas labiau kintantis kriptografinis turtas.

Papildomi BUSD naudojimo privalumai

Nuliniai kūrėjo mokesčiai

BUSD turėtojai naudojasi nuliniais mokesčiais „Binance“ biržoje, kai pateikia užsakymus naudodami savo BUSD. Platformoje yra daugiau kaip 300 BUSD neatidėliotinos ir maržinės prekybos porų, todėl prekiautojai, naudodamiesi stabiliaisiais coinais, gali sudaryti visus sandorius nemokamai.

Didelis likvidumas

Prekybininkams BUSD užtikrina didelį likvidumą didžiausios kriptovaliutų biržos ekosistemoje. Naudodami šią kriptovaliutą jie gali lengvai prekiauti, investuoti ir atlikti kitus sandorius „Binance“ prekybos platformoje. Be to, prekiautojams lengva prekiauti naujai į biržos sąrašus įtrauktais žetonais, kai tik jie pasirodo „Binance“ biržoje.

BUSD ir NFT

BUSD suteikia jums prieigą prie NFT pasaulio. Turėdami šį stablecoin savo „Binance“ sąskaitoje arba piniginėje, galite naudotis tūkstančiais skaitmeninių kolekcinių žetonų, įtrauktų į „Binance“ NFT turgavietės sąrašą.

Naujausi

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Kitos naujienos