„Binance NFT“ vadovė: „Tikrosios NFT vertės dar nepasiekėme“

Kadangi kriptovaliutų rinka po praėjusių metų pakilimo išparduodama, o kartu su ja ir NFT, vienas šios skaitmeninės industrijos šakos atstovas mano, kad geriausia dar tik laukia ateityje.

„Jei manęs paklaustumėte, ar tikrai daug [jų] nusipirkau? Ne, nepirkau“, – „Yahoo Finance“ sakė Helen Hai, „Binance“ NFT rinkos vadovė. „Nes vis dar manau, kad tikroji NFT kuriama vertė dar tikrai neatėjo“.

Pažymėdama, kad ši technologija ir jos taikymas yra ankstyvoje stadijoje, Hai sakė:

„Turime geriau suprasti naudotojo ir kūrėjo požiūrį. Kaip iš tikrųjų galime viską sujungti?“

„Blokų grandinė ir NFT neabejotinai turi ilgalaikę vertę“, – tęsė Hai. „Ir, mano asmenine nuomone, NFT neabejotinai kils. Tai didelė kryptis.“

Remiantis „NonFungible“, kuri stebi NFT rinką, ketvirčio ataskaita, pirmąjį šių metų ketvirtį NFT pardavimo apimtys sumažėjo beveik 50 %, o perpardavimo pelnas – 3 %. Pirkėjų ir pardavėjų skaičiaus mažėjimas pastebimas, nes kolekcionuojamų daiktų rinka tapo prisotinta NFT. Nuo vasario mėnesio buvo išleista 1,2 mln. vienetų NFT, rodo blokų grandinės analizės bendrovės „Nansen“ ketvirčio ataskaita.

Artimiausiu metu Hai tikisi didesnio kintamumo, ypač akcijų rinkos išpardavimo ir to, ką ji vadina geopolitiniu nuosmukiu, atsižvelgiant į Rusijos ir Ukrainos karą ir kitus įvykius.

„Manau, kad laikinai bus neramumų, – sakė Hai. „Tačiau tai nesiskiria nuo ankstyvųjų interneto etapų, kai šiame kūdikystės etape visada pasitaiko tokio pobūdžio svyravimų.“

Pastaruoju metu kriptovaliutų rinkose kilusi sumaištis persiduoda ir NFT, sakė Hai.

„Kyla panika. Žmonės klausia: „Ar tai iš tikrųjų TIK pavienė, ar bus sisteminė rizika?“, – sakė Hai. „Manau, kad sistemą reikia tobulinti, tačiau akivaizdu, kad tai nėra sistemos žlugimas“.

Hai teigė, kad investuotojams reikia laiko suprasti plonytę ribą tarp pavienės rizikos ir sisteminės rizikos bei su tuo susijusį poveikį NFT. Ne visas turinys yra vertingas, sakė Hai, ir investuotojai turi išmokti jį atskirti.

„Ar visas turinys platformoje turi vertę, atsakymas yra ne. Taip pat ar viskas neturi vertės? Ne“, – sakė ji. „Tačiau žmonės turi diferencijuoti ir vertinti. Tai tarsi eiti pirkti meno. Tai yra labai vertinantis dalykas.“

Hai sakė, kad vertingų NFT paieška prasideda nuo švietimo. Pasak Hai, investuoti į NFT tik todėl, kad jį siūlo garsus žmogus, nėra tinkamas sprendimas.

„Taip nebūna“, – sakė ji. „Manau, kad turime iš tikrųjų suprasti, kokia yra tikroji vertė? Ar tai tik nuotrauka? Ar tai tik menininko vardas? Manau, kad turi būti daugiau nei tai.“

Bendrovė „Binance“ siūlo 800 švietimo kursų, įskaitant kursus apie NFT, kurie padeda žmonėms įvertinti, kaip atskirti skirtingas NFT rūšis.

„Geriausias būdas pramonei augti iš tikrųjų yra šviesti naudotojus, kad jie suprastų riziką“, – pridūrė Hai. „Dabar, kai kainos svyruoja, žmonės turi iš tikrųjų pergalvoti, kur deda savo pinigus.“

Bendrovė „Binance“ nori savo technologijomis formuoti NFT rinką ir dirbti taip, kad į kriptovaliutų ir NFT industriją patektų daugiau ilgalaikio vertingo turinio. Kriptovaliutų birža nuolat ieško naujų būdų, kaip žmonės galėtų naudotis NFT, įskaitant pirminius siūlymus.

„Taip iš tikrųjų sukuriama tvari NFT ateitis“, – sakė Hai. „Didesnis naudingumas sukuria ilgalaikę vertę“.

Naujausi

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Kitos naujienos