Bitcoin adaptacija Centrinės Afrikos Respublikoje: tikrasis darbas turi prasidėti dabar

Netikėtas Centrinės Afrikos Respublikos (CAR) sprendimas priimti bitkoinus dar kartą įrodo, kad populiariausia kriptovaliuta gali būti alternatyva fiat valiutai. Tačiau Afrikos šaliai vis dar reikia daug investuoti į telekomunikacijų infrastruktūrą. CAR taip pat turi teikti pirmenybę švietimui, kuris padėtų gyventojams susipažinti su kriptovaliutos pagrindais.

Brangus CAR internetas

Neabejotina, kad Centrinės Afrikos Respublikos sprendimas paskelbti bitkoinus (BTC) teisėta mokėjimo priemone nustebino daugelį. Mažai kas tikėjosi, kad CAR – viena iš skurdžiausių Afrikos šalių, kurios ekonomiką nuniokojo pilietinis karas, – pirmoji priims bitkoinus.

Kritikus, kurie vis dar bando suprasti, kodėl dar viena šalis prisijungė prie Salvadoro ir bitkoinus pavertė teisėta mokėjimo priemone, CAR žingsnis glumina. Pirmiausia jie negali suprasti, kaip šalis, kurioje interneto skverbtis tokia maža – mažiau nei 12 % – savo sandorių valiuta pasirinko populiariausią kriptovaliutą.

Centrinės Afrikos Respublikos nurodomas infrastruktūros deficitas ir tai, kad mobilusis ryšys prieinamas tik 30 % gyventojų, regis, daro bitkoinų priėmimo argumentus mažiau įtikinamus. Be to, remiantis 2018 m. CAR IRT profiliu, teigiama, kad tuometinė šalies „neaiški institucinė padėtis“ ribojo investicijas į plačiajuosčio ryšio tinklus ir prieigą prie tarpvalstybinių povandeninių kabelių.

Dėl šios priežasties ir daugelio kitų veiksnių, pasak IRT profilio, Centrinės Afrikos Respublika didžiąją dalį tarptautinio interneto pralaidumo turėjo naudoti brangias palydovines jungtis, o tai lemia dideles interneto kainas. Brangus internetas yra viena iš daugelio kliūčių, trukdančių diegti internetą.

Nepaisant šių, atrodytų, neįveikiamų iššūkių, bitkoinų šalininkai ir alternatyvios finansų sistemos šalininkai tvirtai teigia, kad Centrinės Afrikos Respublikos sprendimas įrodo, jog skaitmeninės valiutos gali atlikti svarbų vaidmenį. Tai ypač pasakytina apie šalis, kurios yra atskirtos nuo pasaulinės finansų sistemos.

Privatūs pinigai vis dar gali būti teisėta atsiskaitymo priemonė

Garsaus austrų ekonomisto ir privačių pinigų šalininko Friedricho Hayeko pasekėjams bitkoino įvedimas Salvadore, o dabar ir Centrinės Afrikos Respublikoje įrodo, kad jis buvo teisus – privatūs pinigai iš tiesų turi savo vietą.

Nepaisant didelio tokių institucijų kaip Tarptautinis valiutos fondas (TVF) pasipriešinimo, kai kurie tiki, kad vis dėlto daugiau šalių bitkoinus padarys teisėta mokėjimo priemone. Tiesą sakant, pranešimai, kad Salvadore neseniai vykusioje bitkoinų parodoje buvo atstovaujama maždaug 44 šalims, leidžia manyti, kad šių dviejų šalių pėdomis gali pasekti ir daugiau šalių.

Nors logiška manyti, kad CAR planuoja daug investuoti į telekomunikacijų infrastruktūros plėtrą, vien tik tam skirtų lėšų sumos padidėjimas negarantuoja, kad dėl to pasikeis ir požiūris į bitkoinus.

Todėl CAR turi užtikrinti, kad būtų rezervuota lėšų pastangoms, kuriomis siekiama didinti gyventojų supratimą apie bitkoinus ir apie tai, kaip pirmą kartą įsigyti bitkoinų. Iš tiesų, švietimas vis dar yra svarbiausias dalykas siekiant panaikinti nežinojimą ne tik Centrinės Afrikos Respublikoje, bet ir daugelyje besivystančių šalių.

Pagrindų mokymasis

Dauguma iš daugiau nei 5 mln. CAR gyventojų turi susipažinti su tokiais pagrindais kaip bitkoinų piniginė, atkūrimo frazės ar viešasis piniginės adresas. Kai tai bus pasiekta, labai padidės tikimybė, kad CAR pavyks tapti šalimi, kurioje bitkoinai veiks kaip teisėta mokėjimo priemonė ir sandorių valiuta.

CAR turi ne tik šviesti savo gyventojus, bet ir bendradarbiauti su kriptovaliutų erdvės dalyviais, pavyzdžiui, kriptovaliutų biržomis, mokėjimo procesoriais ir piniginių paslaugų teikėjais. Kaip ir pirmoji bitkoinus įsivedusi šalis Salvadoras, kuris nuo to laiko ieškojo kriptovaliutų biržos paslaugų, Afrikos šalis taip pat turi bendradarbiauti su geros reputacijos šios pramonės šakos dalyviais.

Jei Centrinės Afrikos Respublika nuspręs vadovautis šiame straipsnyje siūlomomis rekomendacijomis, ji gali daug greičiau pasiekti savo tikslą – kad bitkoinas taptų pagrindine šalies valiuta. Tas pats pasakytina ir apie bet kurią kitą šalį, kuri nori, kad bitkoinas taptų alternatyvia teisėta mokėjimo priemone.

Naujausi

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Kitos naujienos