Bitcoin kaina krito po FED pirmininko įspėjimo dėl didesnės infliacijos

Bitcoin ir JAV akcijų kainos šiandien krito, nes tiek kriptovaliutų, tiek tradicines rinkas, atrodo, kad stipriai išgąsdino Federalinės rezervų sistemos pirmininko Jerome’o Powello komentarai apie infliaciją.

JAV Senato komisijos posėdžio metu bitkoinas nukrito iki 56 245 JAV dolerių – beveik 5 % nuo 59 161 JAV dolerio buvusios aukščiausios dienos kainos po to, kai FED pirmininkas pareiškė, kad infliacija neturėtų būti laikoma „laikina“.

„Mes linkę vartoti žodį „laikina“, turėdami omenyje, kad ji nepaliks nuolatinio pėdsako didesnės infliacijos pavidalu“, – sakė jis. „Manau, kad atėjo tinkamas metas šį žodį išleisti į pensiją ir pabandyti aiškiau paaiškinti, ką turime omenyje“, – komentavo jis, prieš pridurdamas, kad „didesnės infliacijos rizika padidėjo“.

Powellas pridūrė, kad koronaviruso Omikron atmaina kelia „neigiamą riziką užimtumui ir ekonominei veiklai bei didina neapibrėžtumą dėl infliacijos“, o tai, atrodo, taip pat turėjo neigiamą poveikį rinkoms.

Nepaisant to, kad bitkoinas, nors dažnai reklamuojamas kaip nepriklausomas nuo tradicinių rinkų, po Powello komentarų krito kartu su akcijomis – tai ženklas, kad kriptovaliutų turtas ir toliau koreliuoja su akcijų rinka, kaip ir nuo 2020 m. kovo mėn., kai įvyko koronaviruso sukelta rinkos griūtis.

Kriptovaliutų šalininkai įprastai BTC pristato kaip apsidraudimą nuo infliacijos, nes, kaip ir aukso, jų pasiūla yra ribota. Skirtingai nuo nuolat emituojamo JAV dolerio, jų bus iškasta tik 21 mln. vienetų.

Tačiau tai, kad kriptovaliutų rinka vėl blogai reagavo į ženklus, jog infliacija JAV ekonomikoje gali išlikti, rodo, kad bitkoinas ir kitas kriptovaliutų turtas vis dar gali būti per daug rizikingas investuotojams rinkos neapibrėžtumo laikotarpiu.

Naujausi

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Kitos naujienos