Bitcoin kasimas Švedijai tampa žalingas

Švedija siekia kriptovaliutų kasyklų naudojamą energiją, kurią pagrinde sunaudoja Bitcoin kasimas, nukreipti į veiklą, kuri šalyje sukurtų daugiau darbo vietų. Europos kasybos rojus siekia perorientuoti Bitcoin kasėjų energiją į projektus, kuriais būtų kuriamos naujos darbo vietos, nes šalyje sparčiai didėja energijos poreikis.

Švedijos energetikos ministras Khashayaras Farmanbaras apie tai sakė naujienų agentūrai „Bloomberg News“:

„Tiesą sakant, energijos mums reikia ne tik bitkoinams, bet ir kitiems naudingiems dalykams. Iš administravimo laikotarpio pereiname į ekstremalią plėtrą, kai visa mūsų gamybos pramonė siekia elektrifikuotis.“

Šalies elektros energijos poreikis didėja dėl išaugusios kasybos veiklos. Šiuo metu apskrityje esantys duomenų centrai sunaudoja tik nedidelę dalį Švedijos elektros energijos, o kriptovaliutų kasybos dalis yra dar mažesnė. Tačiau apskrities skaičiavimai rodo, kad iki 2040 m. elektros energijos poreikis dėl kasybos veiklos gali išaugti 8 kartus.

Bitcoin kasimas regione

Švedijos vėjo ir vandens energija varoma elektra už prieinamą kainą ir šaltas klimatas sudaro puikias sąlygas kriptovaliutų kasėjams. Apskritis viešai neatskleidžia kasybos pramonės duomenų. Todėl sunku įvertinti kasybos operacijų dydį. Tačiau žinoma, kad šalyje veikia kasybos milžinai, įskaitant Kanados „Hive Blockchain Technologies“ ir Honkongo „Genesis Mining„.

Pagal Kembridžo bitkoinų elektros energijos suvartojimo indeksą, Švedijai tenka 0,84 % vidutinio mėnesinio pasaulinio hashrate, remiantis 2022 m. sausio mėn. duomenimis. Šalis taip pat užima 27 vietą tarp šalių, kuriose Bitcoin kasimas per metus sunaudoja daugiausiai elektros energijos – iš viso sunaudojama 124 609 teravatvalandės.

Prieš kelias savaites Švedijos vyriausybė paprašė Švedijos energetikos agentūros atskleisti, kiek elektros energijos sunaudojama skaitmeninei infrastruktūrai, ypač prašydama konkrečiai atkreipti dėmesį į kriptovaliutų kasybą. Kai tik bus gauti skaičiai, Farmanbaras sakė, kad vyriausybė imsis tam tikrų priemonių kriptovaliutų kasybai regione sustabdyti, kad elektros energija būtų nukreipta į pramonės šakas, kurios gali duoti apčiuopiamos naudos šaliai, pavyzdžiui, sukurti daugiau darbo vietų.

Neminėdamas jokių detalių apie priemones, kurių vyriausybė svarsto imtis, Farmanbaras užsiminė apie dabartinės šalies mokesčių politikos keitimą.

Šiuo metu visiems duomenų centrams taikomas vienodas prieinamas mokesčio tarifas, siekiant į šalį pritraukti tokias pasaulines milžines kaip „Microsoft“ ir „Meta“. Tačiau kartu su klimato sąlygomis ir pigia elektra tai labiau pritraukė kripto kasybos įmones.

Swedenenergy vyresnysis patarėjas Erikas Tornstromas (Erik Thornstrom) pakomentavo galimybę atnaujinti mokesčių tarifų diferencijavimo tvarką ir sakė

„Manau, kad esamos mokesčių lengvatos turėtų būti orientuotos į tas veiklos rūšis, kurioms pritraukti jos ir buvo skirtos. Bitcoin kasimas kelia daugiau abejonių“.

Be to, Švedija, planuodama sustabdyti kasybos operacijas, taip pat svarsto kriptovaliutų kasybos poveikį aplinkai. Šalis planuoja energiją, kurią sumažins kasybos operacijos, investuoti į anglies dioksido kiekį mažinančius projektus, pavyzdžiui, į plieno be iškastinio kuro gamybą. Remiantis skaičiavimais, vyriausybė tikisi, kad šalyje išmetamo anglies dioksido kiekį pavyks sumažinti 10 proc.

Bitcoin kasimas pasaulyje

Bitcoin kasimas kitose šalyse

Kazachstanas, trečioji šalis, kurioje Bitcoin kasimas yra labai didelis, taip pat susiduria su ta pačia problema kaip ir Švedija. Kazachstano energetikos krizė prasidėjo 2021 m. lapkričio mėn. ir nuo to laiko šalis, siekdama išgelbėti likusią tautos dalį, atjungia elektros energiją bitkoinų kasėjams.

Iki šiol Kazachstanas implikavo didelį mokesčių padidinimą ir biurokratinę naštą visoms kasybos operacijoms, kad atgrasytų jas nuo veiklos. Prieš ištinkant energetikos krizei ir šaliai ėmusis šių priemonių, Kazachstanas buvo antroji šalis pagal didžiausią kasybos veiklą.

Kita vertus, Paragvajus neseniai paskelbė apie naują įstatymo projektą, kuris veiks kriptovaliutų kasėjų naudai. Šiuo metu Paragvajaus Senatas laukia naujojo įstatymo projekto patvirtinimo iš prezidento. Jei jis bus priimtas, šalis kriptovaliutų kasėjams pasiūlys perteklinės energijos už prieinamą kainą ir atleis juos nuo pridėtinės vertės mokesčio.

Naujausi

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Kitos naujienos