BTC ir ETH ralis prieš pradedant prekyba Bitcoin ateities sandorių ETF

Per pastarąsias septynias dienas dvi didžiausios pagal rinkos kapitalizaciją kriptovaliutos – „Bitcoin“ ir „Ethereum“ – išaugo atitinkamai iki 17 % ir 11 %, pasirodžius naujienoms, kad Jungtinių Valstijų vertybinių popierių ir biržos komisija patvirtino biržoje prekiaujamą „Bitcoin“ ateities sandorių fondą (ETF).

Šiuo metu bitkoino vertė yra apie 61 500 JAV dolerių, t. y. vos 3 000 JAV dolerių mažiau nei buvęs visų laikų rekordas – 64 863 JAV dolerių, pasiektas šių metų balandžio 14 d. Kriptovaliuta numeris vienas vėl perkopė 60 tūkst. dolerių ribą po to, kai ketvirtadienio vakarą „Bloomberg“ pranešime buvo teigiama, kad SEC „pasirengusi leisti“ pradėti prekybą pirmuoju Bitcoin ateities sandorių ETF.

Po kelių valandų Amerikos ETF teikėja „ProShares“ pateikė pakeistą prospektą, patvirtinantį, kad pirmadienį jai buvo leista pradėti prekiauti bitkoinų ateities ETF. Ši naujiena yra svarbus JAV etapas nuolatiniame instituciniame kriptovaliutų priėmime.

Bitcoin ateities sandorių ETF yra investiciniai produktai, kurie seka Bitcoin ateities sandorių, kuriais prekiaujama reguliuojamose biržose, kainą. Bitkoinų ateities sandorių ETF akcijas galima pirkti ir parduoti viešosiose biržose, jos turi reguliavimo institucijų patvirtinimo antspaudą, todėl investuotojams suteikiamas dar vienas būdas susipažinti su kriptovaliutomis jų tiesiogiai neįsigyjant.

JAV vis dar atsilieka nuo kaimyninės Kanados. Šiais metais Kanados reguliavimo institucijos iki šiol patvirtino keturių bitkoinų ETF paleidimą kartu su daugiafunkciniu ETF, kuris yra susietas su bitkoinų ir eterio kaina.

Ethereum taip pat turėjo gerą savaitę. Per pastarąją savaitę jis pabrango 11 % ir šiuo metu jam trūksta maždaug 50 JAV dolerių, kad peržengtų 4 000 JAV dolerių ribą.

Verta paminėti ir Binance Coin (BNB), kurios vertė padidėjo 13,5 % po to, kai Binance įsteigė 1 mlrd. JAV dolerių fondą, skirtą Binance Smart Chain augimui paremti. Trečiadienį „Wormhole“, kelių grandinių tiltas, paskelbė, kad „Binance Smart Chain“ gali naudotis jos paslaugomis prisijungdama prie „Ethereum“ ir „Solana“.

Galiausiai, Polkadot šią savaitę sprogo 25 % ir pasiekė 43 USD. Didžioji dalis jos kainos pokyčių įvyko trečiadienį, kai DOT per vieną dieną pakilo 25 %, paskelbus, kad Polkadot kūrėja Parity Technologies yra pasirengusi paleisti „parachains“.

Šie „parachains“ – tai 1 sluoksnio blokų grandinės, kurios į „Polkadot“ perkelia kelių tinklų daugiašakę architektūrą, taip priartindamos projektą prie jo tikslo įgyvendinti „heterogeninę daugiašakę sistemą“, kaip išdėstyta „whitepaper“ dokumente.

Kolkas ši kriptovaliutų savaitė labai idomi. Atrodo, kad dvi didžiausios kriptovaliutos yra pasirengusios susigrąžinti savo buvusias ATH, o kai kurie didžiausi šios pramonės šakos projektai priartėjo prie savo technologinių ambicijų įgyvendinimo.

Naujausi

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Kitos naujienos