Cardano (ADA) išmaniosios sutartys veikia puikiai, nepaisant FUD

Charleso Hoskinsono teigimu, „Vasil“ atnaujinimas neturės įtakos Cardano išmaniųjų sutarčių veikimui. Hoskinsonas socialiniame tinkle „Twitter“ tvirtino, kad blokų grandinės išmaniosios sutartys veiks ir priėmus nekantriai lauktą atnaujinimą, taip išsklaidydamas baimę, netikrumą ir abejones (angl. FUD) dėl artėjančios „Vasil“ kietosios šakutės.

Trečiadienį daugybė „Twitter“ naudotojų teigė, kad „Cardano“ išmaniąsias sutartis reikia perrašyti iš naujo, nes jos nesuderinamos su „Vasil hard fork“. Kompanijos „Input Output“ bendruomenės ir ekosistemos viceprezidentas Timas Harisonas (Tim Harrison) suskubo paneigti šiuos gandus.

Jis paaiškino, kad po Vasil atnaujinimo esamos decentralizuotos taikomosios programos (dApps), naudojančios pradinę Plutuso išmaniųjų sutarčių platformos versiją, vis tiek veiks tinkamai. Plutus V2 naujoves kūrėjai turi naudoti ir diegti programėlėse, jei nori gauti naudos iš visų jų. Naujo audito gali prireikti dėl reikšmingų kodo pakeitimų.

Rugsėjo mėnesį platinant Alonzo kietąją šakutę, Cardano pagaliau pristatė išmaniąsias sutartis. Ta proga gimtoji ADA kriptovaliuta pasiekė naujų rekordinių aukštumų.

Tikimasi, kad Vasilio kietosios šakutės metu įtraukus etalonines įvestis, įvesties datas ir etaloninius skriptus, Plutuso skriptas bus dar labiau patobulintas.

Vasil atnaujinimas buvo aktyvuotas ADA bandymų tinkle birželio pradžioje. Dabar tikimasi, kad „Vasil“ mainnetas bus paleistas šio mėnesio pabaigoje.

Kita Cardano banga

Input Output generalinis direktorius Charlesas Hoskinsonas socialiniame tinkle Twitter pašiepė Cardano „kitą bangą“. Amerikiečių verslininkas neabejotinai turi omenyje artėjančią „Vasil“ kietąją šakutę, kurią tikimasi paleisti dar šį mėnesį.

Sebastien Guillemot, blokų grandinės produktų startuolio dcSpark techninis direktorius ir vienas iš įkūrėjų, išdėstė, kaip ilgai laukto atnaujinimo įvykdymas leis perkelti naujas žetonų rūšis iš Ethereum į Cardano. Savo tviteryje Guillemot ypač paminėjo stabiliąsias kriptovaliutas (stablecoins).

Minėtos žetonų rūšys bus palaikomos protokolo lygmeniu, tačiau įrankių kūrimui prireiks „šiek tiek laiko“.

Naujausi

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Kitos naujienos