Daugiau nei 70 proc. salvadoriečių mano, kad BTC nepagerino jų asmeninių finansų

Neseniai atlikta apklausa leido sužinoti tikrąją salvadoriečių nuomonę apie BTC (bitkoinų) įstatymo įgyvendinimą šalyje. Apklausa, kurią atliko Centrinės Amerikos José Simeón Cañas universiteto Viešosios nuomonės institutas, parodė, kad dauguma salvadoriečių mano, jog pernai patvirtinus Bitkoinų įstatymą bitkoinai tapo teisėta mokėjimo priemone, tačiau tai nepagerino jų asmeninės ekonominės padėties.

Neseniai atliktos apklausos duomenimis, dauguma salvadoriečių vis dar nemano, kad bitkoinų įtraukimas į teisėtą atsiskaitymo priemonę jų šalyje ir visi pokyčiai, kuriuos atnešė Bitkoinų įstatymas, yra naudingi.

Birželio 2 d. paskelbtas José Simeón Cañas Centrinės Amerikos universiteto Visuomenės nuomonės instituto atliktas tyrimas atskleidė kai kuriuos faktus apie neigiamą šalies piliečių požiūrį į šią temą.

Paklausti, kokią naudą Salvadoro gyventojams pažįstamai ekonomikai atnešė Bitkoinų įstatymas, kuriuo buvo patvirtintas bitkoinų kaip teisėtos atsiskaitymo priemonės naudojimas šalyje, 71,1 % iš 1272 apklaustų piliečių atsakė, kad tai jiems neatnešė jokios naudos. 12,8 % manė, kad ši priemonė jų ekonominei padėčiai atnešė nedaug naudos, o 8,9 % įsitikinę, kad Bitkoinų įstatymas atnešė bent šiek tiek naudos jų asmeniniams finansams.

Tik 6,1 % atsakė, kad BTC jiems atnešė daug naudos.

Apklausos metu taip pat išsiaiškinta Salvadoro gyventojų nuomonė apie prezidento Nayib Bukele valdymo santykį su bitkoinais šalyje. N. Bukele vertinimas šalyje tebėra labai geras – 68 iš 100 salvadoriečių teigė, kad vyriausybė trečiaisiais savo kadencijos metais tvarkosi gerai.

Nors dauguma salvadoriečių neįvardijo jokių Bukele vyriausybės nesėkmių, bitkoinų įstatymo patvirtinimas ir investicijos, kurias prezidentas Bukele atliko pirkdamas bitkoinus, buvo antroje vietoje tarp nesėkmėmis įvardytų dalykų – juos neigiamai įvardijo 3,9 % apklaustųjų.

Kita, visiškai kitokia apklausa, kurią praėjusį mėnesį atliko Francisco Gavidia universiteto Piliečių studijų centras, pateikė panašius rezultatus: daugiau nei pusė apklaustų salvadoriečių nepritarė bitkoinų kaip teisėtos mokėjimo priemonės patvirtinimui ir pirmenybę teikė doleriui.

Naujausi

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Kitos naujienos