Daugiau nei pusė salvadoriečių naudoja BTC

Visai neseniai Salvadoras įėjo į istoriją kaip pirmoji šalis pasaulyje legalizavusi kriptovaliutą BTC, o šiandien jau daugiau nei 50 % gyventojų turi bitkoinų piniginę.

„3 mln. salvadoriečių jau naudojasi „Chivo“ pinigine“, – sekmadienį „twitter“ socialiniame tinkle pranešė Salvadoro prezidentas Nayibas Bukele.

Šalis turi 6,4 mln. gyventojų, iš kurių apie 800 000 yra jaunesni nei dešimties metų vaikai, taigi daugiau nei pusė visų suaugusiųjų šiuo metu naudojasi bitkoinais.

Pagrindinės parduotuvės, įskaitant prekybos centrus, priima kriptovaliutą atsiskaitymams, o „Bloomberg“ pranešė, kad Salvadoro centre elektronikos parduotuvės savininkas Santos Enrique Hernandezas sako, kad per dieną mato iki 10 klientų, mokančių bitkoinais už jo parduodamas ausines, įkroviklius ir telefonų dėklus. Sandoriai praktiškai nemokami ir atliekami iš karto.

Tokios programėlės kaip „Chivo“ ir „Strike“ dabar leidžia konvertuoti dolerius į bitkoinus ir atvirkščiai beveik akimirksniu.

Strike yra pelno siekianti piniginė, bet Chivo subsidijuoja vyriausybė, todėl mokesčių nėra. Nėra konvertavimo mokesčių, nėra jokio kaino skirtumo (spread). Valdžia tikisi, kad įsigijusi 700 bitkoinų, kurių vertė beveik 40 mln. dolerių, galės padengti šias išlaidas iš turimų kriptovaliutų.

Kai Salvadoras paskelbė, kad bitkoinas tampa oficialia valstybės valiuta, jo kaina rinkoje buvo nukritusi iki 40 000 JAV dolerių, o šiuo metu juo prekiaujama už maždaug 55 000 JAV dolerių. Taigi, kol kas sprendimas pasiteisino, leisdamas šaliai sutaupyti apie 500 mln. dolerių, t. y. nemažą sumą nuo 25 mlrd. dolerių valstybės BVP.

Tai gali turėti stiprų poveikį, nes šie pinigai investuojami į ekonomiką, o tai gali lemti ekonomikos augimą.

Naujausi

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Kitos naujienos