Elonui Muskui iškelta byla dėl Dogecoin piramidės schemos

Elonui Muskui, „SpaceX“ ir „Tesla Inc.“ bendrovėms iškelta 258 mlrd. dolerių byla dėl teiginių, kad jie dalyvauja reketavimo schemoje, kuria siekiama paremti kriptovaliutą „Dogecoin“.

Keithas Johnsonas – JAV pilietis, kuris teigia, kad atsakovai apgaulės būdu išviliojo pinigus, pateikė ieškinį Muskui ir jo bendrovėms, teigdamas, kad jos sudaro neteisėtą reketavimo įmonę Dogecoin kainai išpūsti.

„Atsakovai melagingai ir apgaulingai teigia, kad „Dogecoin“ yra teisėta investicija, nors ji neturi jokios vertės“, – teigė Johnsonas, ketvirtadienį Manhatano federaliniam teismui pateiktame skunde

Amerikietis siekia atstovauti žmonių, kurie nuo 2019 m. balandžio mėn. prarado pinigus prekiaudami „Dogecoin“, grupei.

Jis prašo 86 mlrd. dolerių žalos atlyginimo ir trigubos 172 mlrd. dolerių žalos atlyginimo, taip pat įsakymo uždrausti Muskui ir bendrovėms reklamuoti šį altcoiną ir paskelbti, kad pagal JAV ir Niujorko įstatymus prekyba „Dogecoin“ yra azartinis lošimas.

Muskas neatsakė į laiškus, kuriais buvo prašoma pakomentuoti ieškinį. „SpaceX“ ir „Tesla“ atstovai bei „Tesla“ teisininkas taip pat išlieka tylus.

Ketvirtadienį „Dogecoin“ buvo prekiaujama maždaug po 5-6 dolerio centus, o jo vertė šiais metais sumažėjo maždaug 67 %. Praėjusiais metais jis buvo pakilęs net iki 74 dolerio centų, tačiau vėliau tik krito.

Naujausi

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Kitos naujienos