Ethereum blokų grandinė bus atnaujinta iš esmės

Šią savaitę turėtų būti atnaujinta ilgai laukta Ethereum blokų grandinės programinė įranga, kuria siekiama sumažinti didžiulį energijos suvartojimą, o tai, pasak šalininkų, gali padėti išplėsti technologijos naudojimą ir palaikyti eterio žetono kainą.

Atnaujinimas, žinomas kaip „Merge“, žymės radikalų pokytį, kaip Ethereum blokų grandinėje vykdomi sandoriai ir kuriami eterio žetonai. Naujoji sistema suvartos 99,95 % mažiau energijos, teigia „Ethereum Foundation“ – tinklo atstovo funkcijas atliekanti įstaiga.

Tikslus susijungimo laikas nežinomas, tačiau „Google“ ir kitos blokų grandinę stebinčios svetainės pirmadienį prognozavo, kad jis įvyks ankstyvą ketvirtadienio rytą. ETH fondas teigė, kad jis įvyks rugsėjo 10-20 d. Anksčiau renginys buvo kelis kartus atidėtas.

Jei jis bus sėkmingas, Ethereum pereis nuo „darbo įrodymo“ sistemos, kai daug energijos reikalaujantys kompiuteriai, spręsdami sudėtingus matematinius uždavinius, patvirtina sandorius, prie „statymo įrodymo“ protokolo, kai fiziniai asmenys ir įmonės, siekdami laimėti naujų žetonų, veikia kaip patvirtintojai, naudodami savo eterius kaip užstatą.

Duomenų svetainės „CoinGecko“ duomenimis, eteris yra antra pagal dydį kriptovaliuta po bitkoino, kurios rinkos kapitalizacija siekia apie 200 mlrd. dolerių. Remiantis „CoinMetrics“ duomenimis, per dieną „Ethereum“ blokų grandinėje atliekama apie 1-1,5 mln. sandorių, palyginti su 200-300 tūkst. bitkoinų sandorių.

Šių metų pradžioje kriptovaliutų kainos smuko, nes platesnis finansų rinkų nuosmukis paskatino investuotojus atsisakyti rizikingo turto. Nuo birželio pabaigos iki susijungimo eteris pabrango apie 65 %, o bitkoinas pakito nedaug.

„Tai labai reikšmingas įvykis bendrame Ethereum evoliucijos plane, – sakė UBS valiutų strategijos vadovas Jamesas Malcolmas. Vis dėlto, pasak jo, tai nebūtinai gali turėti įtakos eterio kainai, nes „Merge“ jau yra įvertintas.

Didelis kriptografijos ir blokų grandinės technologijų energijos suvartojimas sulaukė kai kurių investuotojų ir aplinkosaugininkų kritikos. Tyrėjo „Digiconomist“ duomenimis, šiuo metu vienam ethereumo sandoriui atlikti reikia tiek energijos, kiek vidutinis JAV namų ūkis sunaudoja per savaitę.

Šalininkams energijos taupymo atnaujinimas yra svarbus žingsnis į priekį lenktynėse dėl geriausios pasaulyje blokų grandinės.

Ethereum tapo blokų grandine, pasirenkama įvairioms decentralizuotų finansų pasaulio funkcijoms, įskaitant išmaniąsias sutartis ir projektus, susijusius su tradicinį turtą, pavyzdžiui, akcijas ir obligacijas, reprezentuojančiais žetonais.

Ethereum šalininkai teigia, kad ši technologija taps naujos finansų sistemos, kurioje pinigais ir turtu bus galima prekiauti kriptožetonų pavidalu, nereikalaujant tradicinių finansinių paslaugų teikėjų, pagrindu.

Kiti ją laiko kertiniu vadinamojo „Web3“ – išpūsto, bet vis dar neįgyvendinto interneto atmainos, kurioje svarbiausią vietą užims blokų grandinė ir kriptovaliutų turtas, – akmeniu.

Vis dėlto eteris kol kas ribotai paplitęs kaip mokėjimo priemonė, o populiariausias jo naudojimo būdas – prekyba.

Naujausi

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Kitos naujienos