Ethereum (ETH) įkūrėjas: algoritminės stabilios kriptovaliutos neturėtų būti atmestos

Rimstant aistroms po šio mėnesio pradžioje įvykusio TerraUSD (UST) žlugimo, Ethereum kriptovaliutos įkūrėjas Vitalikas Buterinas svarsto apie automatizuotų stabiliųjų kriptovaliutų ateitį.

Naujame tinklaraščio įraše Buterinas pabrėžia, kad vertinant decentralizuotų finansų (DeFi) pasaulio privalumus ir riziką būtina išlaikyti pusiausvyrą.

„Didesnis DeFi finansinių mechanizmų, ypač tų, kurie labai stengiasi optimizuoti „kapitalo efektyvumą“, tikrinimas yra labai sveikintinas.

Dar labiau sveikintinas didesnis pripažinimas, kad dabartiniai rezultatai negarantuoja būsimos grąžos (ar net būsimo visiško žlugimo nebuvimo).

Tačiau labai klaidingai vertinama tai, kad visos automatizuotos grynosios kriptografinės stabiliosios valiutos yra vertinamos vienodai ir visa ši kategorija atmetama.“

Vienas iš Ethereum kūrėjų pateikia porą teorinių testų: viename jų klausiama, ar algoritminis stablecoin’as gali „nurimti“, o ne visiškai žlugti, o kitame svarstoma, kaip galėtų išlikti susietas su indeksu, kuris kasmet pabrangsta 20 %.

Buterinas baigia sakydamas, kad kriptografija turėtų vengti bandymų imituoti fiat valiutos modelį, kai pasikliaujama nuolatiniu augimu, taip pat pabrėždamas, kad reikia išbandyti projekto stiprumą tiek stabiliomis, tiek nepastoviomis sąlygomis.

„Kriptovaliutų erdvėje reikia atsisakyti požiūrio, kad saugumą galima pasiekti pasikliaujant nesibaigiančiu augimu… nes fiat pasaulis nesistengia niekam pasiūlyti grąžos, kuri didėja daug greičiau nei įprasta ekonomika…

Nors tikrai turėtume tikėtis augimo, turėtume vertinti, kiek saugios yra sistemos, žvelgdami į jų stabilią būseną ir net pesimistinę būseną, kaip joms sektųsi ekstremaliomis sąlygomis, ir galiausiai į tai, ar jos gali saugiai likviduotis.

Jei sistema išlaiko šį testą, tai dar nereiškia, kad ji yra saugi; ji vis dar gali būti nestabili dėl kitų priežasčių (pvz., nepakankamas užstato santykis) arba turėti klaidų ar valdymo spragų.

Tačiau stabilios būsenos ir ekstremalaus atvejo patikimumas visada turėtų būti vienas iš pirmųjų dalykų, kuriuos tikriname.“ – pridūrė antrosios pagal kapitalizaciją kriptovaliutos įkūrėjas.

Naujausi

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Kitos naujienos