„Fear & Greed“ indeksas. Kaip jis sudaromas?

Kriptovaliutų rinkos elgsena yra labai emocinga. Kai rinka auga, žmonės linkę būti godūs, o tai sukelia FOMO (Fear of missing out) – „baimę nesuspėti“. Be to, žmonės dažnai parduoda savo kriptovaliutą neracionaliai reaguodami į tai, kad mato raudonus skaičius, kitaip tariant nuostolį. Naudodami „Baimės ir Godumo“ indeksą, galite apsaugoti save nuo perteklinių emocinių reakcijų.

Šis indeksas sudarytas konkrečiai tik Bitcoin kriptovaliutai, tačiau to pilnai užtenka, kad suprastumėme, kas šiuo metu vyksta visoje rinkoje. Didžiausią kriptorinkos kapitalizaciją turintis Bitkoinas dažnai nulemia visos rinkos elgesį.

Indekso sudarymui naudojami penki duomenų šaltiniai:

Volatilumas (25%)

Kriptovaliutos kintamumas (svyravimas) ir maksimalus sumažėjimas lyginamas su pastarųjų 30 ir 90 dienų vertėmis. Neįprastai padidėjęs svyravimas yra baimės apimtos rinkos požymis.

Rinkos dinamika / apimtis (25%)

Stebint dabartinės dienos rinkos dinamiką ir apimtį, šios vertės palyginamos su 30 ir 90 dienų vidutinėmis vertėmis ir sudedamamos į vieną. Matant dideles apimtis teigiamoje rinkoje, galima daryti išvadą, kad kriptorinka elgiasi pernelyg godžiai.

Socialinė media (15%)

„Twitter“ platformoje nuolatos skaičiuojami hashtag pranešimai susiję su kriptovaliuta bei tikrinamas pranešimo dažnumo laikas. Neįprastai išaugęs ir per dažnas žinučių skaičius, atitinka godų rinkos elgesį.

Apklausos (15%)

Maždaug 2 – 3 tūkstančiai žmonių kasdien pateikia savo nuomonę apie tai, kaip jų akimis šiandien atrodo rinka.

Dominavimas (10%)

Kriptovaliutos dominavimo procentas parodo jos kapitalizacijos dalį rinkoje. Bitkoinas laikomas saugiausia kriptovaliuta investavimui, tačiau laikas nuo laiko pasirodančiam alternatyviųjų kriptovaliutų (altcoins) sezonui, jo dominavimas stipriai sumažėja. Pirkėjai pradeda ieškoti greitesnių praturtėjimo būdų kitose kriptovaliutose, o tokie jų veiksmai rodo aukštą godumo lygį.

Trendai (10%)

Analizuojamos ir sumuojamos įvairios Bitkoino google paieškos užklausos.

Latest Crypto Fear & Greed Index

Extreme fear (itin didelė baimė) gali būti ženklas, kad investuotojai sunerimę. Puiki galimybė investuoti jums.

Too greedy (per didelis godumas) rodo, kad investuotojai per daug godūs. Laukiama rinkos korekcija.

Naujausi

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Kitos naujienos