Filecoin ir Harvardo universiteto planas

Liepos 27 d. Filecoin Foundation for the Decentralized Web (FFDW) paskelbė, kad kartu su Harvardo universiteto bibliotekos inovacijų laboratorija (LIL) rems iniciatyvą „Demokratizuoti atviras žinias“. Remiama FFDW, LIL planuoja ištirti decentralizuotas technologijas, kuriomis galima išsaugoti skaitmeninę informaciją.

Atvirų žinių demokratizavimas

Nors 2022 m. informacijos, kurią galima vartoti, yra daug, sunku patikrinti, kas yra teisėta, be to, vyrauja didelis nepasitikėjimas pagrindiniais žiniasklaidos šaltiniais. Šį mėnesį JAV paskelbtoje naujausioje „Gallup“ apklausoje amerikiečių pasitikėjimo žiniasklaida lygis nusmuko iki rekordiškai žemo lygio. Iš apklaustų suaugusių amerikiečių tik 16 proc. teigė, kad „gana smarkiai“ pasitiki šiuolaikiniais naujienų leidiniais, ir tik 11 proc. pasitikėjo televizijos naujienomis. Be to, per pastaruosius kelerius metus buvo daug dezinformacijos ir diskusijų dėl techninių apibrėžčių.

Pavyzdžiui, praėjusią savaitę sąvoka „recesija“ tapo kontroversiška tema dėl apibrėžimo, kai Baltieji rūmai paskelbė du pranešimus, kuriuose matyti, kaip vyriausybė apibūdina šio žodžio reikšmę. Tuomet liepos 27 d. per 24 valandas žodžio „recesija“ apibrėžtis Vikipedijoje buvo redaguota dešimtis kartų. Vikipedijos pataisymai tęsiasi iki šiol, o Vikipedijos puslapyje pažymima, kad „žiniasklaida išplatino pasenusią šio straipsnio versiją“. Paprasčiausiai pasinaudojus archive.org saugomais praktiškai bet kurio metų mėnesio, išskyrus liepos mėnesį, duomenimis, matyti, kad žodžio recesija apibrėžtis nuo to laiko labai pasikeitė.

Trečiadienį decentralizuoto žiniatinklio fondas Filecoin Foundation for the Decentralized Web (FFDW) atskleidė, kad bendradarbiauja su Harvardo universiteto Bibliotekos inovacijų laboratorija (LIL), siekdamas išsaugoti skaitmeninę informaciją pasitelkiant decentralizuotas technologijas. Harvardo LIL ir FFDW prisidės prie programos „Atvirų žinių demokratizavimas“, kurios tikslas – padėti bibliotekoms „dalytis žiniomis pasitelkiant technologijas“. Technologijos apima konkrečias priemones, pavyzdžiui, Filecoin tinklą ir Interplanetarinę failų sistemą (IPFS). Trečiadienį paskelbtame pranešime išsamiau aprašoma, kad FFDW padės LIL plėtoti idėją didinti prieigą prie informacijos pasitelkiant decentralizuotas technologijas.

Harvardo universitetas

„FFDW vykdo misiją išsaugoti svarbiausią žmonijos informaciją, – aiškino FFDW prezidentė ir pirmininkė Marta Belcher.

„Šis bendradarbiavimas leis Bibliotekos inovacijų laboratorijai ištirti, kaip decentralizuotos technologijos gali padėti spręsti realius iššūkius, susijusius su svarbiausių duomenų išsaugojimu, ir mes džiaugiamės galėdami paremti Bibliotekos atvirų žinių demokratizavimo programą“, – pridūrė M. Belcher.

FFDW teigia, kad Harvardo LIL jau turi tvirtą informacijos apsaugos ir prieigos prie jos didinimo patirtį.

IPFS iš esmės yra P2P (angl. peer-to-peer) sistema, skirta failams, interneto svetainėms, programoms ir duomenims saugoti ir gauti prieigą prie jų paskirstytoje failų sistemoje.

Filecoin yra atvirojo kodo blokų grandinė, kurią sukūrė Protocol Labs ir kuri sukurta ant IPFS paskirstytosios sistemos. Filecoin kriptovaliuta FIL per pastarąsias 24 valandas JAV dolerio atžvilgiu pabrango 47,3 %, o per pastarąsias 14 dienų net 67,1 %. Gegužės pabaigoje „Protocol Labs“ išsamiai aprašė, kad bendradarbiauja su Merilende įsikūrusia gynybos rangove ir aviacijos ir kosmoso įmone „Lockheed Martin“, kad decentralizuotos saugojimo koncepcijos būtų perkeltos į kosmosą.

Naujausi

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Kitos naujienos