FST parengs kripto reguliavimo rekomendacijas

Finansinio stabilumo taryba (FST) teigia, kad rengia „tvirtą“ kriptovaliutų reguliavimo sistemą ir spalio mėnesį pateiks savo rekomendacijas G20 finansų ministrams ir centrinių bankų vadovams.

Finansinio stabilumo taryba (FST), tarptautinė institucija, kuri stebi ir teikia rekomendacijas dėl pasaulinės finansų sistemos, pirmadienį paskelbė pareiškimą dėl „tarptautinio kriptovaliutų turto veiklos reguliavimo ir priežiūros“.

G20 priežiūros institucija pareiškė, kad ji yra įsipareigojusi skatinti „tarptautinį reguliavimo ir priežiūros metodų nuoseklumą tarp nacionalinių valdžios institucijų ir tarptautinių standartus nustatančių institucijų, kai jos siekia sukurti rizika pagrįstą, technologiškai neutralią politiką plačiam šio skaitmeninio turto spektrui, pagrįstą principu „ta pati, veikla, ta pati rizika, tas pats reguliavimas“.

Pažymėdama, kad šis turtas, įskaitant stabiliąsias monetas, sparčiai vystosi, FST paaiškino, kad pastarojo meto neramumai rinkose „gali turėti šalutinį poveikį svarbioms tradicinių finansų dalims, pavyzdžiui, trumpalaikio finansavimo rinkoms“. Organizacija pateikė išsamią informaciją:

„Veiksminga reguliavimo sistema turi užtikrinti, kad kriptovaliutų veiklai, keliančiai panašią riziką kaip ir tradicinė finansinė veikla, būtų taikomi tokie patys reguliavimo rezultatai, kartu atsižvelgiant į naujas šio turto savybes ir išnaudojant galimą jų technologijų naudą.“

„Rinkoms turi būti taikomas veiksmingas reguliavimas ir priežiūra, atitinkantys jų keliamą riziką, tiek vidaus, tiek tarptautiniu lygmeniu“, – patikslino FST.

Be to, paslaugų teikėjai „privalo visada užtikrinti, kad būtų laikomasi jurisdikcijose, kuriose jie vykdo veiklą, galiojančių teisinių įpareigojimų“, – detalizavo finansinio stabilumo priežiūros institucija.

FST spalio mėnesį pateiks ataskaitą G20 šalių finansų ministrams ir centrinių bankų valdytojams dėl stabiliesiems pinigams ir kitoms kriptovaliutoms taikomų reguliavimo ir priežiūros metodų.

Vasario mėnesį FST paskelbė ataskaitą, kurioje nagrinėjo kriptovaliutų keliamą riziką finansiniam stabilumui. Ataskaitoje pažymėta, kad „kriptovaliutų rinkos sparčiai vystosi ir dėl savo masto, struktūrinio pažeidžiamumo ir didėjančios tarpusavio sąsajos su tradicine finansų sistema gali pasiekti tokį lygį, kai kels grėsmę pasauliniam finansiniam stabilumui“.

Praėjusią savaitę JAV Iždo departamentas pateikė prezidentui Joe Bidenui kriptovaliutų tarptautinio dalyvavimo sistemą, kaip nurodyta dar kovo mėn. išleistame vykdomajame įsakyme.

Naujausi

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Kitos naujienos