FTX kriptovaliutų biržos apžvalga

FTX biržos istorija

FTX kriptovaliutų birža pradėjo veikti 2019 m. gegužę. Šią platformą sukūrė ir valdo „Alameda Research“ – prekybos kriptovaliutomis įmonė, kurios savininkas, Sam Bankman-Friedas žinomas kaip kriptomilijardierius, šiais metais užimantis garbingą 32 vietą tarp visų turtingiausių žmonių Forbes sudarytame sąraše.

2019 m. gruodį FTX taip pat pavyko gauti finansavimą iš „Binance“ kriptovaliutų biržos ir tai stipriai padidino biržos įtaką kriptovaliutų pasaulyje.

Sukurta pačių prekiautojų („Built by traders, for traders“), FTX siekia tapti platforma, kuri yra pakankamai intuityvi pirmą kartą besinaudojantiems ir pakankamai galinga jau patyrusiems prekiautojams.

FTX kriptovaliutų birža

Kuo galima prekiauti?

Futures

Šioje biržoje galima prekiauti ketvirčio ateities sandoriais (futures), nesibaigiančiais ateities sandoriais (perpetual futures), taip pat kriptovaliutų indeksų ateities sandoriais (index futures). Šių išvestinių finansinių priemonių yra apie 200.

Spot

Tikrųjų sandorių skyriuje (spot) galite įsigyti daugiau nei 200 realių kriptovaliutų. Jos perkamos ir parduodamos naudojant tikrąją valiutą (fiat), pvz. JAV dolerį arba Eurą. Taip pat yra pozicijų kur sandorius galite atlikti ir stabiliąja kriptovaliuta (stable coin) – USDT. Įsigytas kriptovaliutas galite išvesti į savo pinigines ar kitas biržas.

Stocks, Leveraged tokens, Volatility, Fiat

FTX biržoje galite įsigyti kai kurių kompanijų, tokių kaip Amazon, Tesla, Google akcijų (stocks) bei prekiauti šių įmonių ateities sandoriais (futures). Jų yra apie 100.

Leveraged tokens skyriuje galite atidaryti pozicijas iškart su 3X svertu, tai reiškia, kad galėsite padidinti savo pozicijos riziką 3 kartus. Atitinkamai padidės ir pelnas arba nuostolis.

Volatility – galimybė prekiauti BTC volatilumu.

Fiat skyrius suteiks jums galimybę atlikti sandorius prieš tikrąjį JAV dolerį, porose su EUR, GBP ir kitomis valiutomis.

Prekybos pozicijų valdymas

Itin patogus pozicijų valdymas FTX biržoje leis atlikti Limit, Market, Stop market, Stop limit, Trailing stop, Take profit, Take profit limit orderius.

Didžiausias privalumas yra tas, kad atidarytai pozicijai galima iš anksto sudėti du, pvz. Stop limit ir Take profit limit orderius ir kainai pasiekus jūsų norimą pelningą arba nuostolingą tašką, jie bus įvykdyti. Tokia galimybė leidžia jums ramiai ilsėtis naktimis.

Atidarydami pozicija galite pasiskolinti iki 20x (kartų). Toks svertas leis jums prekiauti plačiau, tačiau ir rizika bus atitinkamai didesnė.

Registracija, depozitas ir išėmimas

Norint pilnai naudotis visomis FTX biržos teikiamomis paslaugomis, jums reikės pateikti asmens dokumento abiejų pusių nuotrauką, taip pat nuotrauką, kurioje laikote lapelį su užrašu FTX ir tos dienos data bei gyvenamosios vietos adreso patvirtinimą (banko išrašą, komunalinių mokesčių kopiją ir panašiai).

Registruojantis per mūsų pateiktą nuorodą arba paspaudus ant žemiau esančio reklaminio skydelio, jūs gausite 5% nuolaidą mokesčiams visam laikui.

Lėšų depozitą ir išėmimą galima vykdyti kriptovaliutomis arba tikrąja valiuta, pvz. Euru. Įnešti eurus į saskaitą galima dviem būdais – banko kortele arba SEPA bankiniu pavedimu. Bankinis pavedimas nieko nekainuos, kadangi FTX birža turi banko sąskaitą viename iš Lietuvos bankų. Pinigų įnešimui kortele taikomi įnešimo ir valiutos konvertavimo mokesčiai.

Naujausi

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Kitos naujienos