Indijos centrinis bankas ragina uždrausti kriptovaliutas

Indijos rezervų bankas (IRB) nori uždrausti kriptovaliutas, teigiama pirmadienį parlamente paskelbtame pareiškime.

Banko pozicija apie kriptovaliutas paaiškėjo atsakyme, kurį pirmadienį pateikė finansų ministrė Nirmala Sitharaman.

„Atsižvelgdamas į IRB išreikštą susirūpinimą dėl kriptovaliutų destabilizuojančio poveikio šalies pinigų ir fiskaliniam stabilumui, IRB rekomendavo parengti šio sektoriaus teisės aktus. IRB laikosi nuomonės, kad kriptovaliutos turėtų būti uždraustos“, – pareiškė Sitharaman.

Bankas jau anksčiau yra dalijęsis savo nepritarimu kriptovaliutoms, įvardydamas jas kaip „akivaizdų pavojų“ ir „sukurtas apeiti finansų sistemą ir visas jos kontrolės priemones, įskaitant kovos su pinigų plovimu (AML) / kovos su finansiniu terorizmu (CFT) ir „Pažink savo klientą“ (KYC) taisykles“.

IRB turi įprotį skelbti viešus pranešimus, kuriuose įspėja naudotojus, turėtojus ir prekiautojus apie galimą riziką, susijusią su virtualiosiomis valiutomis, kuri, jos manymu, gali būti įvairi – nuo saugumo iki veiklos, ekonominės, teisinės ir kt. 2018 m. balandžio mėn. reguliavimo institucija uždraudė savo reguliuojamiems subjektams prekiauti virtualiosiomis valiutomis arba sudaryti palankesnes sąlygas prekybai skaitmeniniais doleriais.

Pasak Sitharaman, IRB yra nusistatęs prieš kriptovaliutas, nes jos nėra išleistos centrinio banko ar vyriausybės.

„Fiat valiutų vertę įtvirtina pinigų politika ir jų kaip teisėtos mokėjimo priemonės statusas, tačiau kriptovaliutA ir jos vertė remiasi tik spekuliacijomis ir didelės grąžos lūkesčiais, kurie nėra gerai įtvirtinti, todėl tai turės destabilizuojantį poveikį šalies pinigų ir fiskaliniam stabilumui“, – aiškino ministrė.

Susirūpinimą kelia ir tai, kad kriptovaliutos neturi sienų. Bet kokiems teisės aktams priimti, reguliuoti ar uždrausti alternatyvius grynuosius pinigus prireiktų „svarbaus tarptautinio bendradarbiavimo“ tiek vertinant riziką, tiek nustatant standartus.

Tokios pasaulinės pastangos jau dedamos. Praėjusią savaitę tarptautinė finansų įstaiga Finansinio stabilumo taryba (FSB) paskelbė apie savo ketinimus parengti kriptovaliutų taisykles. FSB, kurios narė yra Indija, teigė, kad „spalio mėn. pateiks ataskaitą G20 šalių finansų ministrams ir centrinių bankų valdytojams dėl stabilumo monetų ir kitų kriptovaliutų reguliavimo ir priežiūros metodų„.

G20 šalys

IRB nuomonė pasirodė po to, kai Indijos interneto ir mobiliojo ryšio asociacija (IAMAI) praėjusią savaitę išformavo savo kriptovaliutų propagavimo komitetą, kad galėtų dirbti su Indijos centrinio banko skaitmenine valiuta – pastangos, kurios, jos nuomone, bus veiksmingesnės.

Didžiulis Indijos gyventojų skaičius reiškia, kad kriptovaliutų draudimas atimtų iš blokų vadovų milžinišką rinką, be to, sumažintų šalyje puoselėjamas startuolių ir finansinių technologijų bendruomenes. Šie sektoriai gali paprašyti pakelti tam tikrą skausmą vardan juos priimančios ekonomikos finansinio stabilumo.

Naujausi

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Kitos naujienos