Įžvalgos: Metaverslo ir NFT ryšys

Į metaverslą ir NFT plūsta didelės pinigų sumos ir daugelis entuziastų bei srities ekspertų tikisi, kad ši tendencija ir toliau stiprės.

Pastaruoju metu metaverslas tapo stebinančiu ir įdomiu reiškiniu. Ši technologija patraukė viso pasaulio garsenybių, menininkų, sportininkų, įmonių ir verslo savininkų dėmesį ir įsitvirtino kaip reikšminga ir įtakinga žaidimų keitimo priemonė. Į metaverslą plūsta didelės pinigų sumos, ir daugelis entuziastų bei srities ekspertų tikisi, kad ši tendencija ir toliau stiprės. Tikimasi, kad iki 2030 m. pasaulinė metaverslo pramonė viršys 1607 mlrd. dolerių, o jos augimo tempas sieks 43,3 proc. J. P. Morgan Chase atlikto tyrimo duomenimis, per ateinančius metus metaverslas taps neatsiejama kiekvienos pramonės šakos dalimi, o jo rinkos potencialas vertinamas daugiau nei 1 trln. dolerių metinių pajamų.

Kas tiksliai yra metaverslas?

Išpopuliarėjusi Nealo Stephensono 1992 m. išleistoje kibernetinio panko knygoje „Sniego griūtis„, metaverslas yra virtualus tinklas, kuriame vaizduojamos dinamiškos realaus laiko 3D aplinkos. Metaverse naudojamos pažangiausios technologijos, tokios kaip blokų grandinė, nepiniginiai žetonai, socialinė prekyba, papildyta ir virtualioji realybė (AR ir VR) ir daugelis kitų. Metaversės platforma leidžia įsitraukti į realaus pasaulio veiklą, pavyzdžiui, žaisti, dirbti, mokytis, apsipirkti ir bendrauti su kitais. Metaverslas gali daryti įtaką darbuotojų įsitraukimui, klientų patirčiai, daugiakanaliams pardavimams ir rinkodarai, produktų inovacijoms ir bendruomenės plėtrai.

NFT indėlis į metaverslą

Nepiniginiai žetonai (NFT) yra viena sparčiausiai augančių metaverslo sričių, pritraukianti žmonių smalsumą, kūrybinius talentus ir investicijų į skaitmeninio meno kolekcijas troškimą. NFT – tai skaitmeninis turtas, atspindintis fizinius dalykus, pavyzdžiui, meną, muziką, žaidimo prekes ir vaizdo įrašus. Jie dažnai perkami ir jais prekiaujama internetu naudojant kriptovaliutą ir paprastai yra užkoduoti ta pačia pagrindine programine įranga kaip ir dauguma kriptovaliutų.

Iki NFT ir blokų grandinės technologijos nebuvo jokio garantuoto būdo, kaip patikrinti bet ko internete, o juo labiau skaitmeninio turto, nuosavybę. Dabar jau yra. Nepiniginiai žetonai naudojami siekiant tiksliai ir skaidriai įrodyti nuosavybę, ypač virtualiame pasaulyje; todėl NFT ir toliau vaidins svarbų vaidmenį metaverslo ekonomikoje.

Be to, nepiniginiai žetonai gali būti metaverslo statybiniai blokai kelioms taikomosioms programoms, įskaitant „TradArt“ visatą. Šiam sektoriui trukdo tarpininkai ir korporacijos, kurios tinkamai neatlygina kūrėjams už jų pastangas. Non-fungible Token vaidina svarbų vaidmenį virtualaus nekilnojamojo turto srityje. Jie ne tik tarnauja kaip teisinė nuosavybės sutartis, bet ir sudaro metaverslo žemę ir pastatus. Norint pirkti, prekiauti ar statyti žemę metaversle, reikia nukaldinti žetoną, kuris simbolizuoja nuosavybę.

Virtualios prekyvietės

Tokių programėlių kaip VRChat dėka metaverslo diskusijų erdvės jau dabar klesti, o daugybė virtualių turgaviečių tarnauja kaip klestinti nepiniginių žetonų prekybos vieta. VR rinkoje pardavėjai gali pateikti nuorodas į internetinio turinio pavyzdžius arba mini failus. Virtualioji Nike „Nikeland“ yra pavyzdys, kaip VR ir NFT prekyvietės gali būti patrauklios įvairioms pramonės šakoms.

Žaiskite, kad užsidirbtumėte žaidimų ir prieigą prie renginių

Metaversle žaidžiant žaidimus „Play to earn“ galima užsidirbti realių pinigų ir žetonų. Vienintelis būdas nustatyti nuosavybę ir perduoti žaidimus metaversle yra NFT. Jie taip pat gali būti naudojami kaip bilietai į išskirtinius šou, konferencijas ir kitus virtualius metaverslo renginius.

Meno galerija

Keliuose muziejuose dabar eksponuojami NFT meno kūriniai metaversle. Virtualioji tikrovė yra tobuliausia įsivaizduojama meno matymo platforma (išskyrus fizinę struktūrą). Jį galima apžiūrėti iš arti ir detaliai iš visų kampų, turėti galimybę susipažinti su įvairiais meno kūriniais daug laisvesnėje aplinkoje. Nors yra įvairių požiūrių į NFT ir metaverslo santykį: daugelis mano, kad nepiniginiai žetonai yra metaverslo dalis, o kai kurie mano, kad NFT yra metaverslo sudedamosios dalys. Kolkas akivaizdu, kad NFT tarnauja kaip kritinė sąvoka ir atlieka neatsiejamą vaidmenį metaversle.

Naujausi

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Kitos naujienos