JAV Federalinis rezervų bankas: šeimos, turinčios mažesnes pajamas ir neturinčios banko sąskaitų, naudojasi kriptovaliutomis

Neseniai paskelbtoje naujoje JAV Federalinės rezervų sistemos ataskaitoje pripažįstama, kad kriptovaliutų mokėjimais dažniau naudojasi amerikiečiai, kurie neturi galimybių naudotis bankų ir kredito paslaugomis.

Milijonams žmonių visame pasaulyje tradicinės bankininkystės ir mokėjimo paslaugos yra mažiausiai prieinamos tiems, kuriems jų labiausiai reikia.

Finansinė įtrauktis daugeliui gali asocijuotis su mažiau išsivysčiusiomis Azijos ar Lotynų Amerikos šalimis. Tačiau, remiantis naujausiu JAV Federalinės rezervų sistemos kasmetiniu Amerikos namų ūkių ekonominės gerovės tyrimu, maždaug 6 % suaugusių Jungtinių Valstijų gyventojų, arba apie 15,5 mln. asmenų, neturėjo banko sąskaitos.

Nors centrinių bankų analitikai paprastai kritiškai vertina kriptovaliutas – paties FED ataskaitoje pripažįstama, kad jos ypač populiarios tarp bankų neturinčių amerikiečių. Kaip pažymima ataskaitoje:

„Beveik 6 iš 10 suaugusiųjų, kurie naudojo kriptovaliutas sandoriams, pajamos buvo mažesnės nei 50 000 JAV dolerių. Gerokai mažiau – 24 proc. sandorių naudotojų turėjo didesnes nei 100 000 JAV dolerių pajamas“.

Remiantis FED duomenimis, nepaisant to, kad 2021 m. kriptovaliutas turėjo arba naudojo apie 12 % suaugusių amerikiečių, tik apie 2 % jų naudojo kriptovaliutas atsiskaitydami už pirkinius, o 1 % – siųsdami pinigus draugams ar šeimai.

Tačiau, nors kriptovaliutų naudojimas sandoriams buvo palyginti nedidelis, amerikiečiai, naudojantys kriptovaliutas pirkiniams, o ne kaip investicijas, dažniau liko nuošalyje nuo tradicinės finansų sistemos.

Beveik 13 % suaugusiųjų, kurie naudojo kriptovaliutą pirkiniams ar pinigų pervedimams, neturėjo banko sąskaitos ar kredito kortelės. Tai galiausiai rodo, kad kriptovaliutos tampa vis populiaresnės tarp tų gyventojų segmentų, kurių tradicinės finansų įstaigos nepajėgia arba nenori aptarnauti.

Darbo decentralizavimo skatinimas

Kriptovaliutos padeda ne tik tiems, kurie neturi prieigos prie tradicinių bankininkystės ir mokėjimo paslaugų, bet ir prisideda prie didesnės finansinės įtraukties, nes decentralizuoja nuotolinio darbo galimybes.

Dėl trilijonų dolerių investicijų ir rizikos kapitalo lėšų, kurios plūstelėjo į kriptovaliutų rinkas, kartu su nuotolinio darbo normalizavimu pasaulinės COVID-19 pandemijos metu atsirado DAO ir nuotolinio darbo web3 bendrovių.

Be to, kriptovaliutų mokėjimai šioms bendrovėms suteikia galimybę pigiau, greičiau ir paprasčiau tvarkyti darbo užmokestį.

Dėl to išaugo darbo skelbimų, į kuriuos priimamos paraiškos iš bet kurioje pasaulio vietoje esančių kandidatų, skaičius. Remiantis „Indeed“ 2021 m. paskelbtais duomenimis, dėl kriptovaliutų industrijos sėkmės nuo 2020 m. 118 proc. šoktelėjo skelbimų dėl darbo šioje srityje.

Naujausi

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Kitos naujienos