JAV nekilnojamojo turto įmonė parduoda Niujorko pastatą kaip NFT

JAV nekilnojamojo turto įmonė „Okada & Company“, ieškodama naujoviškų būdų, kaip nekilnojamojo turto sandoriuose naudoti nepiniginius žetonus (NFT), „OpenSea“ prekyvietėje paskelbė savo pirmąjį komercinės paskirties nekilnojamąjį turtą kaip NFT, kurio kaina – 15 000 ETH (28,7 JAV dolerio).

NFT suteikia pirkėjui išskirtines teises „įsigyti pastatą, visas jo naudojimo teises ir su juo susijusias sutarties sąlygas“, rašoma įmonės pranešime.

„Dėl nekilnojamojo turto pardavimo pobūdžio NFT pardavimas negarantuoja nekilnojamojo turto sandorio užbaigimo ir neatspindi akto ar nuosavybės teisės perdavimo. Tradicinis nekilnojamojo turto procesas vis tiek turi būti užbaigtas“, – aiškino įmonės atstovas.

Bendrovė „Okada & Company“ parduoda 46 299 kv. pėdų ploto nekilnojamąjį turtą JAV, prestižiniame Niujorko Čelsio rajone, kuris yra Manhatano rajono vakarinėje dalyje. Tai septynių aukštų biurų ir mažmeninės prekybos pastatas, esantis netoli Madisono aikštės parko ir kitų Niujorko įžymybių.

Šiam sandoriui skirtas vienas žetonas, ir šis NFT, pasak nekilnojamojo turto pardavėjo, bus nukaldintas „Ethereum“ blokų grandinėje.

Chrisas Okada, „Okada & Company“ generalinis direktorius, sakė, kad bendrovė jau sulaukė susidomėjimo įsigyti pastatą iš kelių asmenų, „tačiau, kadangi nekilnojamojo turto pardavimą pradėjome prieš tris-keturias dienas, vis dar esame pradiniame pardavimo etape“.

„Dauguma tokio dydžio sandorių iki sutarties pasirašymo užtrunka apie tris keturis mėnesius, todėl nėra kur skubėti. Žmonės, kurie susisiekė su mumis, nepateikė pasiūlymo“, – teigia generalinis direktorius.

Paklaustas apie tokio mišraus sandorio privalumus pirkėjams ir pardavėjams, Okada atstovas paaiškino, kad jie apima „NFT naudingumą ir kito būdo gauti mokėjimą už komercinį nekilnojamąjį turtą suradimą“.

Tuo tarpu, komentuodami naujausią bendrovės iniciatyvą, kai kurie industrijos stebėtojai teigė, kad „Okada“ pardavimą naudoja tam, kad savo veiklą labiau išryškintų potencialiems pirkėjams.

Bendrovės „Compound Labs“ įkūrėjas Robertas Leshneris teigė, kad šis pardavimas rodo, jog nekilnojamojo turto ateitis – grandinėje.

„Šis nekilnojamasis turtas prieš 7 mėnesius buvo parduotas už 16,25 mln. dolerių; dabar įtrauktas į sąrašą už 15 000 ETH […] Tai būtų visai neblogas NFT flipas!“ – teigia verslininkas.

Naujausi

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Kitos naujienos