JAV Vertybinių popierių ir biržos komisija tiria Terra ir UST žlugimą

Pranešama, kad JAV vertybinių popierių ir biržos komisija (SEC) tiria „Terraform Labs“ ir algoritminio stablecoino terrausd (UST) žlugimą. „SEC vykdymo užtikrinimo pareigūnai tiria, ar „Terraform Labs“ nepažeidė vertybinių popierių ir investicinių produktų taisyklių“.

Gegužės pradžioje UST neteko JAV dolerio susiejimo su JAV doleriu. Stabilioji kriptovaliuta greitai prarado vertę ir žlugo kartu su kriptovaliuta terra (LUNA). Abi monetas sukūrė „Terraform Labs“ generalinis direktorius Do Kwonas, kuris vėliau paleido LUNA 2.0.

SEC tiria, ar prekiaujant UST prieš jos žlugimą nebuvo pažeistos federalinės investuotojų apsaugos taisyklės, praneša „Bloomberg“. Konkrečiai SEC teisėsaugos teisininkai tiria, ar „Terraform Labs“ nepažeidė vertybinių popierių ir investicinių produktų taisyklių.

Dviejų kriptovaliutų griuvimas paskatino įvairių šalių įstatymų leidėjus apsvarstyti stablecoins reguliavimo klausimą. JAV iždo sekretorė Janet Yellen pareiškė, kad stabiliųjų monetų reguliavimas yra neatidėliotinas. Vėliau SEC pirmininkas Gary Gensleris sakė, kad daug kriptovaliutų žlugs.

Kwon jau susidūrė su SEC kontrole dėl veidrodinio protokolo. Trečiadienį priimtame sprendime „Terraform Labs“ ir generaliniam direktoriui Kwonui buvo nurodyta vykdyti SEC vasario mėn. pateiktus šaukimus į teismą. Teismas atmetė Kwono apeliacinį skundą.

Singapūre įsikūrusi „Terraform Labs“ naujienų portalui teigė, kad jai nėra žinoma apie SEC atliekamą UST tyrimą. „Šiuo metu nežinome apie jokius SEC tyrimus dėl „Terrausd“ – negavome tokio pranešimo iš SEC ir nežinome apie jokį naują tyrimą, išskyrus tą, kuris susijęs su „Mirror Protocol“, – sakė Kwon.

Teisės ekspertai nesitiki, kad Kwonui JAV bus pareikšti baudžiamieji kaltinimai. Jie teigė, kad labiau tikėtina, jog jam bus pareikšti civiliniai kaltinimai ir paskirtos reguliavimo sankcijos.

Pietų Korėjoje, iš kurios kilęs Kwonas, vyriausybė pradėjo tyrimą dėl bendrovių „terra“ ir „terrausd“ žlugimo. Prieš „Terraform Labs“, Kwoną ir dar vieną įkūrėją taip pat pateiktas grupinis ieškinys. Be to, Seulo policija tiria, ar darbuotojai nepasisavino bendrovės bitkoinų.

Anksčiau „Terraform Labs“ turėjo dukterinę įmonę Pietų Korėjoje. Tačiau Kwonas ją panaikino likus kelioms dienoms iki UST ir LUNA žlugimo.

Naujausi

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Kitos naujienos