Kaip sukurti ir parduoti NFT: 5 žingsnių vadovas naujokams

Pastaraisiais metais tarp kai kurių meno kolekcininkų ir investuotojų labai išpopuliarėjo NFT. Skaitmeniniai meno kūriniai ir karikatūros parduodami už milijonus dolerių, todėl kai kurie spekuliantai ėmė kaupti NFT, tikėdamiesi greitai praturtėti. Vis dar neaišku, ar tai tik trumpalaikė mada, ar teisėta investicinė klasė. Tačiau NFT yra ypač daug žadanti naujovė menininkams ir kūrėjams.

NFT reiškia „nekeičiamąjį žetoną„, kuris yra skaitmeninio sertifikato, sukurto blokų grandinėje – dažniausiai Ethereum – tipas, garantuojantis unikalaus skaitmeninio turto nuosavybę. Skaitmeninio turto (visko – nuo meno kūrinių iki muzikos ir straipsnių) išleidimas NFT pavidalu – tai būdas menininkams užsidirbti iš savo kūrybos. Didžiausia tokio turto prekyvietė – Opensea.io

Žinoma, skaitmeninių failų pardavimas nėra naujiena. Tačiau vienas iš novatoriškesnių NFT panaudojimo būdų yra galimybė garantuoti save kaip originalų kūrėją. Kadangi NFT įrašomi blokų grandinėje, NFT kūrėjas įrašomas į viešąją knygą. Todėl galite nustatyti mokestį už kiekvieną kartą, kai tas skaitmeninis turtas bus parduotas ateityje (verslo pasaulyje žinomas kaip autorinis atlyginimas), ir laikui bėgant uždirbti pasyvių pajamų, jei jūsų kūrinys bus parduotas antrinėje rinkoje.

O kokius veiksmus reikia atlikti, norint išleisti ir parduoti savo pirmąjį NFT? Pateikiame 5 žingsnių vadovą naujokams:

1. Paskyros prekyvietėje sukūrimas ir piniginės prijungimas

Norėdami pradėti, pirmiausia turėsite atidaryti ir prijungti kriptovaliutų piniginę prie prekyvietės. Norėdami pradėti, „OpenSea“ svetainėje spustelėkite piniginės piktogramą arba viršutiniame dešiniajame kampe esantį mygtuką „Sukurti“. Kitose prekyvietėse bus naudojamas panašus raginimas prijungti piniginę ir sukurti profilį.

Priklausomai nuo naudojamos piniginės, pavyzdžiui, „MetaMask“ arba „Trust“ piniginės, ir įrenginio, iš kurio dirbate (stalinis kompiuteris ar mobilusis telefonas), jūsų bus paprašyta arba prijungti piniginę naudojant QR kodo skaitytuvą išmaniajame telefone, arba atsisiųsti piniginę į kompiuterį. Kai tai atliksite, jūsų kriptovaliutų piniginė bus prijungta ir bus sukurtas jūsų profilis. Būtinai užpildykite savo profilį. Papasakokite NFT pasauliui apie save, įterpkite nuorodas į savo svetainę arba socialinės žiniasklaidos puslapius ir nurodykite, kokias kriptovaliutas priimsite kaip mokėjimą, kai kas nors norės pirkti jūsų skaitmeninį meną.

2. Įkelkite pirmąjį NFT

Pagrindiniame prekyvietės puslapyje spustelėkite viršutiniame dešiniajame kampe esantį mygtuką „Sukurti“. Ten būsite paraginti įkelti skaitmeninį failą ir suteikti jam pavadinimą. Neprivalomi laukai apima jūsų kūrinio aprašymą, išorinę nuorodą į daugiau informacijos (pvz., jūsų svetainę) ir tai, kuria blokų grandine bus grindžiamas NFT (pavyzdžiui, Ethereum arba Ethereum pagrįstu protokolu Polygon).

Čia taip pat galite nustatyti, koks bus mokamas autorinis atlyginimas, jei jūsų NFT vėliau vėl bus parduotas. Standartine autorinio atlyginimo išmoka laikoma nuo penkių iki 10 proc. antrinio pardavimo kainos.

Spustelėkite „Užbaigti“ ir jūsų pirmasis NFT jau įkeltas!

3. Įsitikinkite, kad jūsų piniginėje yra lėšų

Norint parduoti savo kūrinį (užfiksuoti, kad tarp dviejų šalių įvyko sandoris blokų grandinėje), reikia, kad tinklas atliktų tam tikrus skaičiavimus. Tas sandoris kainuos šiek tiek pinigų, kurie vadinami „dujų mokesčiu“.

Norėdami atlikti pirmąjį pardavimą, įsitikinkite, kad įsigijote šiek tiek Ethereum (arba kitos kriptovaliutos, kurią planuojate naudoti) kriptovaliutų prekybos programėlėje, ir įneškite ją į savo piniginę. Tada, priklausomai nuo prekyvietės, kriptovaliutą iš savo piniginės galite pervesti į NFT prekyvietės sąskaitą. Kai kuriose prekyvietėse, pavyzdžiui, „OpenSea“, galite įsigyti kriptovaliutų tiesiogiai iš savo prekyvietės profilio nustatę mokėjimo būdą, pavyzdžiui, kredito kortelę.

Jei nesate tikri, kiek kriptovaliutų jums reikės įsigyti, kitame žingsnyje tai bus automatiškai apskaičiuota.

4. Įtraukite savo NFT į parduodamųjų sąrašą

Kai jau turite savo NFT, galite jį parduoti atviroje rinkoje. Aprašymo puslapyje spustelėkite viršutiniame dešiniajame kampe esantį mygtuką „Parduoti“.

Dabar atėjo laikas nurodyti pardavimo detales. Pasirinkite pardavimo tipą – fiksuotą kainą pagal pasirinktą kriptovaliutą arba aukcioną pagal laiką. Nepamirškite, kad „OpenSea“ antrajame žingsnyje nustatėte autorinio atlyginimo išmokas, kad laikui bėgant nuolat pasyviai uždirbtumėte iš savo kūrinio, tačiau kitose prekyvietėse tai gali būti pasirenkama šiame etape. Rinka taip pat atskleis visus susijusius pardavimo mokesčius. „OpenSea“ sistemoje aptarnavimo mokestis (kaina už skelbimo tvarkymą) yra 2,5 % pardavimo kainos.

Toliau spustelėkite „Complete listing“ (užbaigti skelbimą). Turgavietė apskaičiuos dujų mokesčius, remdamasi kriptovaliutų tinklo aktyvumo lygiu įtraukimo į sąrašą metu, ir paprašys sumokėti iš jūsų kriptovaliutų piniginės. Kai dujų mokesčiai bus sumokėti ir jūs patvirtinsite galutines sąlygas, jūsų NFT bus įtrauktas į parduodamųjų sąrašą.

5. Valdykite savo verslą

Sukūrus NFT ir įtraukus jį į pardavimo sąrašą, laikas pradėti bendrauti su potencialiais pirkėjais. Taip pat galite sukurti daugiau meno kūrinių ir paversti juos kolekcijos dalimi, kuri gali patraukti meno kolekcininkų ar spekuliantų dėmesį. Vienoje prekyvietėje sukurtus NFT taip pat galima perkelti ir parduoti kitur, bet už tai gali tekti mokėti mokesčius.

Kaip ir bet kokia kita veikla internete, bendravimas su naudotojais ir kolekcininkais NFT prekyvietėse padeda užmegzti ryšius, o tai gali padėti kurti naują skaitmeninio meno verslą. Stebėkite savo kūrinių veiklą, ieškokite atsiliepimų ir toliau kurkite daugiau darbų, kuriuos galėtų įsigyti skaitmeniniai kolekcininkai.

Naujausi

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Kitos naujienos