Kinijoje NFT platformų padaugėjo kelis kartus

Praėjusiais metais Kinija paskelbė kriptovaliutų kasybos ir prekybos jomis draudimą. Tačiau net ir po šio draudimo nepakeičiamieji žetonai (NFT) išliko teritorijoje, kurioje trūksta reguliavimo aiškumo. Vietos valstybinė žiniasklaida neseniai pranešė, kad NFT platformų skaičius šalyje per keturis mėnesius išaugo penkis kartus.

NFT platformų skaičius Kinijoje viršija 500

NFT Kinijoje nebuvo uždrausti, kai pernai šalyje buvo uždraustos kitos kriptovaliutos. NFT nėra savarankiški žetonai, tačiau jie glaudžiai susiję su tokių blokų grandinių kaip „Ethereum“ ir „Solana“ vietiniais žetonais, kuriuose kuriami šie skaitmeniniai kolekciniai žetonai.

Dienraščio „Huaxia Times“ publikacijoje teigiama, kad Kinijoje veikia daugiau kaip 500 NFT platformų. Šios platformos suteikia Kinijos naudotojams galimybę prekiauti skaitmeninėmis kolekcijomis. Šių metų vasario mėnesį NFT platformų Kinijoje buvo tik apie 100.

Valstybinė žiniasklaida pažymėjo, kad šių NFT platformų augimą galima paaiškinti tuo, kad nėra aiškios kriptovaliutų reguliavimo sistemos. Ji taip pat pridūrė, kad NFT antriniai žymekliai buvo naudojami tiesiog spekuliacijoms.

Ataskaitoje taip pat teigiama, kad dauguma antrinėje rinkoje cirkuliuojančių NFT nebuvo geros kokybės. Todėl šių skaitmeninių kolekcionuojamų daiktų kainos, įtvirtinus reguliavimo sistemą, galėjo kristi.

Kinijoje veikiantys NFT skiriasi, nes jie nėra labai priklausomi nuo kriptovaliutų. Be to, Kinija taip pat rodo didelį susidomėjimą blokų grandinės technologija, o šalies blokų grandinės paslaugų tinklas (angl. Blockchain Service Network) yra to įrodymas.

Kinijos technologijų milžinų požiūris į NFT

Kinijoje veikiančios technologijų bendrovės įvairiai domisi NFT. Pagrindinė šalies programėlė „WeChat“ uždraudė keletą paskyrų, prekiaujančių skaitmeninėmis kolekcijomis. Platforma teigė, kad šioms kolekcinėms prekėms programėlėje ne vieta.

Kinijos valdžios institucijos uždraudė žmonėms pirkti NFT spekuliaciniais tikslais. Daugelis šalies technologijų milžinių vengė tiesioginės sąveikos su šiomis skaitmeninėmis kolekcinėmis prekėmis.

Dvi pirmaujančios Kinijos technologijų bendrovės „Ant Group“ ir „Tencent Holdings“ įtraukė savo NFT į „skaitmeninių kolekcinių vertybių“ sąrašą. Šios kolekcinės vertybės siūlomos privačiose blokų grandinėse, o jų kaina nustatoma Kinijos juaniais, o ne kriptovaliutomis.

Bendrovė „Alibaba Cloud“ taip pat pradėjo teikti naujas paslaugas, skirtas už Kinijos ribų esančioms NFT platformoms. Vėliau įmonė ištrynė šį pranešimą, tačiau nenurodė, kad jį ištrynė dėl valdžios institucijų spaudimo.

Naujausi

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Kitos naujienos