Lapkritį Bitcoin laukia didelės naujienos

„Kraken“ augimo rinkodaros direktorius Danas Heldas tviteryje praneša apie galimai novatoriškas naujienas. Jis kriptovaliutų bendruomenei praneša, kad artėja didžiulis „Bitcoin“ atnaujinimas. Konkrečiai šis atnaujinimas, žinomas kaip „Taproot“, pradės veikti lapkričio 16 d.

Tačiau kas iš tikrųjų yra „Taproot“? Ką jis siūlo „Bitcoin“ (BTC) ir jo naudotojams? O svarbiausia, ar jis tikrai toks revoliucingas, kaip teigia Heldas? Ar tai yra sprendimas, kaip sukurti labiau keičiamo dydžio „Bitcoin“ tinklą? Ką gi, išsiaiškinkime tai patys.

Kas yra „Taproot“?

„Taproot“ yra siūlomas „Bitcoin“ atnaujinimas. Galiausiai jis debiutuos lapkričio 16 d. Šiuo atnaujinimu „Bitcoin“ tinkle bus įdiegta daugybė naujų funkcijų. Paminėsime tik keletą: bus sustiprinta pagrindinė kriptografija, pagerintas privatumas ir sumažinti sandorių mokesčiai.

„Taproot“ pasiūlė pagrindinis „Bitcoin“ dalyvis ir buvęs „Blockstream“ techninis direktorius – Gregoris Maksvelas (Gregory Maxwell). Idėja – išplėsti „Bitcoin“ išmaniųjų sutarčių lankstumą. Tai intensyvus atnaujinimas. Taigi, keli pagrindiniai įnašų teikėjai suka galvas, kaip dirbti su Šnorro parašo pasiūlymu.

Patikslinsime, kad Schnorr parašai yra vienas iš trijų „Bitcoin“ patobulinimo pasiūlymų (BIP) „Taproot“. Kiti du yra Tapscript ir pats Taproot. Atitinkamai jie dar vadinami BIP 340, 342 ir 341, kartu jie sudaro BIP Taproot. Įdiegus šiuos naujus BIP, „Bitcoin“ tinklas gali pasiūlyti daugiau efektyvumo, lankstumo ir privatumo.

Taigi kaip šie BIP prisideda prie tokių neįtikėtinų ir labai reikalingų pokyčių tinkle? Na, „Taproot“ pristatys naują scenarijaus tipą, vadinamą „Pay-to-Taproot“ (P2TR). Tai veikia kaip naujas būdas išleisti BTC. Visi BTC yra „užrakinti“ skriptuose, bet šiuo atveju P2TR tiesiog suteikia galimybę taikyti laisvesnes taisykles.

BIP suvokimas

BIP 340 į „Bitcoin“ tinklą bus įtraukti Šnoro parašai. Be to, šiame BIP paaiškinamas viešųjų raktų ir parašų kodavimas „Bitcoin“ sistemoje. Išsamiau paaiškinsime, kad viešieji raktai, naudojami Šnorro parašams, užima 32 baitus, o visas Šnorro parašas – 65 baitus. Tai yra mažiau vietos, nei reikia ECDSA parašams.

Taigi, nors 340-ajame BIP sprendžiama, kokių konkrečių dalykų reikia Šnorro parašams generuoti ir koduoti, 341-ajame BIP paaiškinama, kaip į „Bitcoin“ protokolą bus integruoti Šnorro parašai. Atitinkamai „Bitcoin“ scenarijus turi būti atnaujintas, kad būtų galima įvertinti šiuos parašus.

Be to, „Taproot“ taip pat bus integruoti Merkelizuotų alternatyviųjų skriptų medžiai (MAST). Naudodamiesi juo bloko grandinės naudotojai gali užrakinti išvestis keliems scenarijams. Išskirtinis privalumas šiuo atveju yra tas, kad jei atskleidžiami kokie nors Merklio medžio duomenys, Merklio šaknis gali patikrinti, ar duomenys gauti iš Merklio medžio.

Galiausiai, paskutinė dėlionės dalis yra BIP 342 – Tapscript. Siekiant įgyvendinti P2TR sandorius, šiuo pasiūlymu atnaujinami ir papildomi keli opcodai. Įdiegus šiuos naujus skriptus, atsiranda galimybė patikrinti Šnorro parašus ir Taproot siuntimus. Visų pirma, Tapscript sukurtas siekiant padidinti lankstumą būsimoms P2TR išlaidoms. Savo ruožtu tai leis ateityje atlikti nenumatytus atnaujinimus.

Pagrindiniai privalumai

Be abejo, „Taproot“ pasiūlys „Bitcoin“ naudotojams daugybę privalumų. Galų gale tai yra ilgai lauktas atnaujinimas. Todėl jo debiutas atneš daug naudos. Kalbant išsamiau, didžiulis privalumas yra vietos taupymas. Kadangi P2TR užrakina BTC tiesiogiai viešaisiais raktais, o ne viešojo rakto hešu, blokų grandinėje atsiranda daugiau laisvos vietos.

Kitas privalumų sąraše yra privatumas. Esant raktų agregavimui ir Šnorro parašams, daugiašalės sutartys atrodo panašios į viengubas sutartis. Vadinasi, visi „Taproot“ naudotojai galės mėgautis didesniu privatumu.

Panašiai, naudodama MAST, „Taproot“ leidžia BTC vienu metu užrakinti daug scenarijų. Toliau laukia didesni saugumo patobulinimai. Naudojant „Schnorr“ parašus darbe, saugumas yra gerokai stipresnis. Apskritai šie nauji privalumai neabejotinai padidins blokų grandinės pajėgumą. Iš tiesų, naudotojai turėtų labai džiaugtis Taproot debiutu.

Apibendrinant, „Taproot“ „Bitcoin“ atnaujinimas greičiausiai bus revoliucinis. Investuotojams šis atnaujinimas gali turėti įtakos „Bitcoin“ kainai. Be abejonės, dauguma investuotojų trokšta, kad iki šių metų pabaigos „Bitcoin“ kaina viršytų 100 000 JAV dolerių. Galbūt „Taproot“ suteiks vilties šiai svajonei įgyvendinti? Galbūt. Mums tereikia sulaukti lapkričio 16 d. ir įsitikinti patiems.

Naujausi

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Kitos naujienos