Lietuva uždraus anonimines pinigines

Lietuvos finansų ministerija uždraudė anonimines pinigines ir nustatė griežtas taisykles kriptovaliutų biržoms, siekdama kovoti su pinigų plovimu, teroristų finansavimu ir sankcijų vengimu. Ministerija pareiškė, kad šį žingsnį žengė tikėdamasi būsimų Europos Sąjungos sprendimų.

Neseniai priimtas ES sprendimas apriboti pervedimus tarp neprisijungusių piniginių ir centralizuotų biržų jau daro poveikį.

Lietuvos vyriausybė siekia priimti naują įstatymą, kuriuo būtų sugriežtintos kriptovaliutų taisyklės ir uždraustos anoniminės piniginės.

Pasak Finansų ministerijos, trečiadienį Vyriausybė pritarė „Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymo“ pakeitimams, kuriais siekiama padidinti kriptovaliutų sektoriaus skaidrumą ir kartu užtikrinti jo „tvarią tolesnę plėtrą“. Prieš priimant įstatymo pataisas, joms turės pritarti Seimas, Lietuvos įstatymų leidžiamoji valdžia.

Be kita ko, įstatymu siekiama uždrausti kurti „anonimines sąskaitas“, sugriežtinti „pažink savo klientą“ (KYC) taisykles kriptovaliutų biržoms ir reikalauti, kad Lietuvoje įsikūrusių biržų vadovaujantys darbuotojai būtų nuolatiniai Lietuvos gyventojai. Juridinių asmenų registratorius taip pat viešai skelbs kriptovaliutų biržų operatorių pavadinimus.

Šias priemones Finansų ministerija pagrindė siekiu kovoti su pinigų plovimu, teroristų finansavimu, sankcijų iš Rusijos ir Baltarusijos vengimu ir reputacine rizika Lietuvos rinkos dalyviams ir Lietuvos valstybei.

Finansų ministrė Gintarė Skaistė taip pat teigė, kad Vyriausybė „imasi aktyvių veiksmų, kad sustiprintų reguliavimą nacionaliniu lygmeniu, ruošdamasi vėlesniems Europos Sąjungos sprendimams“.

Neseniai Europos Parlamentas balsavo už tai, kad kriptovaliutų industrijai būtų taikomos kovos su anonimiškumu taisyklės, kurios gerokai apsunkintų sandorius tarp neviešų piniginių ir kriptovaliutų paslaugų teikėjų. Šį teisės aktą kritikavo daugelis kriptovaliutų gynėjų, įskaitant „Coinbase“ generalinį direktorių Brianą Armstrongą.

Kriptovaliutų bendrovių skaičius Lietuvoje sparčiai auga po to, kai kaimyninėje Estijoje buvo sugriežtinti apribojimai. Nors 2020 m. buvo įsteigtos tik 8 kriptovaliutų bendrovės, Finansų ministerija nurodo, kad nuo to laiko buvo įsteigta daugiau kaip 220 naujų subjektų.

Naujausi

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Kitos naujienos