LUNA šoktelėjo po to, kai sudegė 273 mln. žetonų

LUNA šoktelėjo po to, kai 273 milijonai žetonų sudegė adresu, kurį nurodė „Terraform Labs“ įkūrėjas Do Kwon, bandydamas sumažinti kriptovaliutos pasiūlą, o tai buvo idėja, kurios jis nepalaikė.

Do Kwonas pasidalijo sudeginimo adresu bendruomenės narių reikalavimu, o vienas kriptovaliutos turėtojas netgi pasidalijo šiuo adresu Terra Research forume, kuris yra erdvė, kurioje kūrėjai ir naudotojai diskutuoja apie protokolus, prašydami bendruomenės sudeginti dalį žetonų:

„Eime grifai, parodykite, kad jums tikrai rūpi Luna, imkitės iniciatyvos ir sudeginkite dalį savo žetonų, argi jūs, vaikinai, nesate tikri rėmėjai?“

Dauguma bendruomenės narių parodė palaikymą šiam planui, o kai kurie teigė, kad jau išsiuntė dalį žetonų nurodytu adresu. Nuo pirmadienio sudeginimo adresu gauta 273 mln. žetonų, o turint omenyje, kad LUNA pasiūla yra daugiau nei 6,5 trilijono JAV dolerių, sudeginta suma yra nereikšminga, tačiau, atrodo, ji turės teigiamos įtakos monetos kainai, nes po sudeginimo LUNA šokteli. LUNA prekiaujama po 0,00019 JAV dolerio, arba 19 % brangiau per pastarąsias 24 valandas. Nuo šeštadienio ji padvigubėjo, tačiau šį mėnesį kaina vis dar sumažėjo 100 %.

Sudeginimo procesas vyksta iš apyvartos išėmus tam tikrą kiekį žetonų ir taip padidinus esamos kriptovaliutos vertę. Tai daroma siunčiant tam tikrą kiekį žetonų į piniginės adresą, kuris gali priimti žetonus, bet ne juos perduoti. Kriptovaliutų biržos „Binance“ generalinis direktorius Changpeng Zhao yra vienas iš didžiausių kriptovaliutų žaidėjų, palaikančių deginimo idėją ir teigiančių, kad šakojimasis nesuteikia naujoms šakutėms, naujos ir didesnės vertės. Jis pridūrė:

„Pasiūlos mažinimas turėtų būti vykdomas per sudeginimą, o ne šakojimąsi sena data, ir palikti visus, kurie bandė gelbėti monetą.“

Tuo tarpu Do Kwonas pabrėžė, kad jis nepritaria monetų deginimo idėjai:

„Kad paaiškinčiau, kaip jau ne kartą pažymėjau, nemanau, kad žetonų siuntimas šiuo adresu, siekiant sudeginti žetonus, yra gera idėja – niekas neįvyksta, išskyrus tai, kad prarandate savo žetonus.“

Naujausiame Kwono atgaivinimo plane siūloma tinklą iškeisti į naują grandinę be stabiliosios monetos TerraUSD, kurios nuvertėjimas lėmė visos kriptovaliutų ekosistemos žlugimą.

Naujausi

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Kitos naujienos