Meksikos prezidentas nepripažįsta kriptovaliutų kaip teisėtos mokėjimo priemonės

Meksikos bankas ir Nacionalinė bankininkystės ir vertybinių popierių komisija šių metų pradžioje paskelbė pareiškimą, kuriame įspėjo finansų įstaigas nesusidurti su skaitmeniniu turtu, tačiau prezidentas dažnai tiesiogiai šia tema nekalbėjo.

Meksikos prezidentas Andresas Manuelis Lopezas Obradoras sakė, kad šalis greičiausiai nepaseks Salvadoro pėdomis ir nepriims kriptovaliutų, tokių kaip bitkoinai, kaip teisėtos mokėjimo priemonės šalia vietinės valiutos – Meksikos peso.

Spalio 14 d. spaudos konferencijoje M. Obradoras, sakė, kad Meksika „turi išlaikyti ortodoksiškumą“ finansų valdymo srityje ir nekeis savo pozicijos kriptovaliutų atžvilgiu. Meksikos bankas bei Nacionalinė bankininkystės ir vertybinių popierių komisija birželį paskelbė pareiškimą, kuriame įspėjo, kad finansų įstaigos „neturi teisės vykdyti ir siūlyti visuomenei operacijų su virtualiuoju turtu“, tačiau prezidentas dažnai tiesiogiai šia tema nekalbėjo.

Prezidentas atsakė į žurnalisto klausimą, ar Meksika nesvarstytų galimybės pasekti Salvadoro pavyzdžiu, kur bitkoinai (BTC) nuo rugsėjo mėnesio priimami kaip teisėta atsiskaitymo priemonė. Jis pridūrė, kad nors finansų srityje yra daug naujovių, Meksika taip pat turėtų nepamiršti problemų, susijusių su mokesčių vengimu.

Mažiausiai du Meksikos įstatymų leidėjai pasiūlė, kad šalis priimtų skaitmeninį turtą ir „vadovautų perėjimui prie kriptovaliutų ir fintech“. Ricardo Salinas Pliego, milijardierius ir vienas turtingiausių Meksikos žmonių, taip pat „Banco Azteca“ įkūrėjas, taip pat yra sakęs, kad šis stambus bankas svarstys galimybę priimti kriptovaliutas.

Nors šalyje yra daug asmenų viešajame ir privačiajame sektoriuje, kurie remia kriptovaliutų naudojimą, 2020 m. šalies valdžios institucijos pranešė, kad karteliai vis dažniau plauna lėšas naudodami šiuos skaitmeninius pinigus.

Naujausi

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Kitos naujienos