„Minecraft“ uždraudė NFT

„Mojang Studios“ ir „Minecraft“ straipsnyje apie būsimas gaires pateikė atnaujintą informaciją apie NFT. Skaitmeniniai kolekcionuojami daiktai bus uždrausti „Minecraft“ dėl jų išskirtinumo ir nepastovumo, taip pat dėl to, kad jie skatina pasipelnymo mąstyseną, kuri neatitinka žaidimų bendrovės vertybių.

Pranešime skelbiama, kad blokų grandinės technologijos nebus integruotos į „Minecraft“ ir jos serverio programas. Siekiant saugaus ir įtraukiančio žaidimo, nebus jokių „NFT, susijusių su bet kokiu žaidimo turiniu, įskaitant pasaulius, odas, asmenukių elementus ar kitus modifikacijas“.

„NFT gali sukurti nepritekliaus ir atskirties modelius, kurie prieštarauja mūsų gairėms ir „Minecraft“ dvasiai“, – rašė komanda, pabrėždama, kad nori, jog visi žaidėjai turėtų prieigą prie to paties turinio. Minecraft kūrėjai mano, kad nekeičiami žetonai sukuria „turinčiųjų ir neturinčiųjų“ aplinką, kuri atskiria žaidėjus vienus nuo kitų.

Spekuliacinės investicijos ir kainų svyravimai yra kitos priežastys, dėl kurių bendrovė nėra nusiteikusi prieš skaitmeninius kolekcionuojamus daiktus. Bendrovė mano, kad NFT suteikia žaidėjams į pelną orientuotą mentalitetą, kuris „nesuderinamas su ilgalaikiu Minecraft žaidėjų džiaugsmu ir sėkme“.

Minecraft taip pat išreiškė susirūpinimą dėl trečiųjų šalių NFT įgyvendinimo, kuris dažnai yra reikalingas, bet dažnai nepatikimas. Trečiųjų šalių nepakeičiamų žetonų pardavimai gali sukelti dirbtinai išpūstas kainas, kaip dažnai nutinka su kriptovaliutomis ir kitu skaitmeniniu turtu. Tiesą sakant, „Minecraft“ jau patyrė neigiamą blokų grandinės pusę.

Su „Minecraft“ susijęs NFT projektas „Blockverse“ pasirodė esąs sukčiavimas – jo komanda dingo surinkusi 1,2 mln. dolerių iš žetonų pardavimo. Blockverse buvo „Minecraft“ serverio NFT žaidimas, kuriame žaidėjai turėjo turėti nepiniginių žetonų, kad galėtų naudotis žaidimu. 10 000 vienetų rinkinys buvo parduotas už bendrą 500 ETH sumą. Ištrynę serverį ir dingę iš socialinės žiniasklaidos, kūrėjai vėl pasirodė ir pažadėjo serverį kartu su „Discord“ kanalu vėl paleisti, bet to ir nepadarė. Žaidėjų bendruomenė nuo sausio mėnesį įvykusio skandalo tik grasino pateikti ieškinį.

Komanda pasidalijo mintimis, kad jie atkreips dėmesį į Web3 evoliuciją. Jei blokų grandinės technologija užtikrins saugesnę patirtį ir patogesnes žaidimų programas, „Minecraft“ gali prie jos sugrįžti. Tačiau dabar žaidime nerasite jokių blokų grandinės funkcijų.

Naujausi

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Kitos naujienos