Naujas Japonijos įstatymas leis konfiskuoti pavogtas kriptovaliutas

Pranešama, kad Japonijos teisingumo ministerija svarsto galimybę peržiūrėti su organizuotu nusikalstamumu susijusį turto konfiskavimo įstatymą, kad į jį būtų įtraukta nuostata, jog tokiais atvejais galima konfiskuoti kriptovaliutas.

Jei pranešimai pasitvirtins, galimas 1999 m. Įstatymo dėl bausmių už organizuotus nusikaltimus ir nusikalstamu būdu gautų pajamų kontrolės persvarstymas leistų teisėsaugos pareigūnams ir teismams perimti kriptovaliutų turto, naudojamo nusikalstamoje veikloje, pavyzdžiui, pinigų plovimui, kontrolę.

Pagal dabartinį įstatymo variantą teisėsaugos pareigūnams nėra nustatyta aiški procedūra, pagal kurią jie galėtų konfiskuoti nusikalstamų organizacijų neteisėtai įgytą kriptovaliutą.

Remiantis vietos žiniasklaidos priemonių, pavyzdžiui, birželio 4 d. laikraščio „Yomiuri Shimbun“, pranešimais, Teisingumo ministerija, prieš imdamasi tolesnių veiksmų, pirmiausia turės pradėti derybas šiuo klausimu su Įstatymų leidybos taryba. Be to, ji turės išsiaiškinti svarbias detales, pavyzdžiui, kaip pareigūnai gali gauti nusikaltėlio privačius raktus.

Pasak „Jiji Press“, derybos su Įstatymų leidybos taryba gali būti pradėtos jau kitą mėnesį.

Kadangi specialiame įstatyme, kuriame daugiausia dėmesio skiriama organizuoto nusikalstamumo lėšų ir (arba) turto konfiskavimui, nėra aiškiai nurodyta jokia procedūra, susijusi su neteisėtai įgytomis kriptovaliutomis, kyla susirūpinimas, kad nusikaltėliai gali turėti galimybę tęsti neteisėtą elgesį naudodamiesi savo neperimtais skaitmeniniais aktyvais.

Šiuo metu įstatyme tik nurodyta, kad gali būti konfiskuojamas fizinis turtas, piniginiai reikalavimai ir kilnojamasis turtas, pavyzdžiui, mašinos, transporto priemonės, įrankiai ir atsargos, o kriptovaliutos nepatenka nė į vieną iš šių kategorijų.

Nustačius smulkesnes detales, įstatymo pakeitimą turės patvirtinti ministrų kabinetas, o tada pasirašyti parlamentas, ir, atsižvelgiant į tokio pasiūlymo pobūdį, jis gali nesulaukti didelio pasipriešinimo.

Pranešimas pasirodė praėjus kelioms dienoms po to, kai Japonijos parlamentas, siekdamas sumažinti sistemos riziką ir užtikrinti didesnę vartotojų apsaugą, priėmė įstatymo projektą, kuriuo uždraudžiama nebankinėms įstaigoms leisti stabiliųjų valiutų emisijas.

Pagal šį įstatymo projektą stabiliųjų monetų emisiją gali kurti ir leisti tik licencijuoti bankai, registruoti pinigų pervedimo agentai ir vietos bendrovės.

Naujausi

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Kitos naujienos