NFT gigantas pristato Seaport protokolą

„Šiandien džiaugiamės galėdami pranešti apie „Seaport“ – visiškai naują „web3″ rinkos protokolą, skirtą saugiai ir efektyviai pirkti ir parduoti NFT“ – pranešė didžiausia nepakeičiamųjų žetonų prekybvietė „Opensea“. Nepaprastai džiaugiamės galėdami kurti ant jo, ir nors sukūrėme pirmąją „Seaport“ iteraciją, šis protokolas skirtas ne tik OpenSea, bet ir visiems NFT kūrėjams, kūrėjams ir kolekcininkams. Pagrindinė išmanioji sutartis yra atvirojo kodo ir iš prigimties decentralizuota, be sutarties savininko, galimybės ją atnaujinti ar kitų ypatingų privilegijų.

Seaport Deep-Dive

Daugumoje dabartinių NFT prekyviečių galima pateikti tik tuos sąrašus, kuriuose viena šalis sutinka pateikti NFT, o kita sutinka pateikti mokėjimo žetoną. „Seaport“ laikosi kitokio požiūrio: siūlytojai gali susitarti tiekti tam tikrą skaičių ETH / ERC20 / ERC721 / ERC1155 elementų – tai yra „pasiūlymas“. Kad pasiūlymas būtų priimtas, tam tikrą skaičių elementų turi gauti siūlytojo nurodyti gavėjai – tai yra „atlygis“.

Kiekvieną „Seaport“ sąrašą sudaro ta pati pagrindinė struktūra, įskaitant patobulintą EIP-712 parašo naudingąjį krūvį, kuriame aiškiai nurodyta, kas gali būti išleista ir ką kas gaus atgal. Tačiau yra keletas skirtingų būdų, kuriais vykdytojas gali pasirinkti, kad sąrašai būtų įvykdyti.

Paprasčiausias įvykdymo variantas apima konkretaus sąrašo pasirinkimą ir numanomo to sąrašo „veidrodžio“ sukūrimą, kai vykdytojas gauna visus pasiūlymo elementus ir pateikia visus atlygio elementus. Be to, „Seaport“ taip pat palaiko galimybę vienu metu įvykdyti bet kokį sąrašą, naudojant „įvykdymų“ rinkinį – kiekvienas įvykdymas atitinka vieno elemento perdavimą ir nurodo pasiūlymo elementų grupę, kurią pateikėjas gali suderinti su atitinkamais atlygio elementais. Tol, kol kiekvienas kiekvieno sąrašo atlygio elementas yra visiškai įskaitytas pritaikius visus įvykdymus, siūlytojai gali pasinaudoti savo norų sutapimu ir užbaigti jų perdavimus. Tai leidžia pašalinti perteklinius pervedimus (kurie paprastai yra daugiausiai dujų reikalaujantis protokolo komponentas) ir sudaro sąlygas naujiems ir veiksmingiems sandoriams.

Siūlytojai taip pat gali pasirinktinai pasirinkti bet kuriame sąraše nurodyti ir „zoną“, ir „kanalą“. Kiekvienas gali kurti naujas zonas arba diegti naujus „conduits“. Zona – tai paskyra (paprastai sutartis), kuri prieš įvykdymą atlieka papildomą patvirtinimą ir kuri siūlytojo vardu gali atšaukti sąrašą.

Kanalas yra sutartis, kurioje siūlytojai nustato žetonų patvirtinimus. Kanalo savininkas gali pridėti ir pašalinti kanalo „kanalus“, o užregistruoti kanalai gali nurodyti kanalui, kaip pervesti žetonus. Šios dvi koncepcijos leidžia išplėsti ir atnaujinti visiškai „opt-in“ būdu, suteikdamos kūrėjams, kolekcininkams ir platformoms papildomą galimybę patiems pasirinkti, kaip naudoti „Seaport“, išlaikant platų suderinamumą su kitais protokolo sąrašais.

Kiekviename sąraše taip pat galima pasirinktinai nurodyti, kad būtų laikomasi tam tikrų „kriterijų“, o ne reikalauti konkretaus tokenId, todėl galima teikti kolekcijos ir požymių lygio pasiūlymus. Be to, kiekvienas elementas gali nurodyti atskirą „pradžios sumą“ ir „pabaigos sumą“, kurios vėliau lyginamos su dabartiniu laiku, taip pat su sąrašo pradžios ir pabaigos laiku, kad būtų gauta dabartinė suma – tai leidžia taikyti didėjančios ir mažėjančios sumos mechaniką, pavyzdžiui, atvirkštinius olandiškus aukcionus.

Be to, bet kuriame sąraše taip pat galima pasirinkti palaikyti dalinį siūlomų elementų užpildymą, kai vykdytojai gali pasirinkti išleisti tam tikrą kiekvieno iš visų siūlomų elementų dalį ir gauti atgal lygiavertę kiekvieno atlygio elemento dalį, jei santykiniai santykiai išlieka nepakitę pagal pradinį pasiūlymą. Siūlytojai gali derinti dalinį užpildymą su kriterijais pagrįstais elementais, kad sukurtų nuolatinius pasiūlymus pirkti arba parduoti kelis NFT, kuriems visiems būdinga tam tikra savybė.

Galiausiai, šis protokolas palaiko „arbatpinigių“ funkciją – vykdytojas, pildydamas sąrašą, gali įtraukti papildomų atlygio elementų, jei jie „arbatpinigiais“ neviršija pradinio pasiūlymo. Tai leidžia alternatyvioms sąsajoms įtraukti savo mokesčius ir gali būti derinama su zonomis, kad būtų palaikomi sąrašai su dinamiškomis sumomis ir gavėjais, taip pat kitos naujos taikomosios programos, pavyzdžiui, angliški aukcionai grandinėje.

Atviras kodas (Open Source)

Tai tik „Seaport“ pradžia. Mes sukūrėme pradinę protokolo versiją, kad galėtume atskleisti naudojimo atvejus ir optimizuoti, ko kūrėjai ir kolekcininkai tikisi iš modernios web3 prekyvietės. Tačiau iš tikrųjų sukūrėme pagrindą, kuris įgalins kūrėjų bendruomenę dirbti kartu šiame primityve. OpenSea nekontroliuoja ir nevaldo Seaport protokolo – mes būsime tik vieni iš daugelio, kuriančių ant šio bendro protokolo. Taigi, augant priėmimui ir kūrėjams kuriant naujus besikeičiančius naudojimo atvejus, visi esame atsakingi už tai, kad užtikrintume vieni kitų saugumą. Raginame visus suinteresuotus išmaniųjų sutarčių kūrėjus pasidomėti ir padėti optimizuoti, supaprastinti ir peržiūrėti galimas problemines saugumo sritis.

Seaport sutartyse pabrėžiamas efektyvumas ir jose yra daug žemo lygio asemblerio kodo. Siekdami padidinti skaitomumą, įtraukėme etaloninę realizaciją, kuri atkartoja optimizuotos sutarties funkcionalumą be jokio asemblerio kodo. Labai rekomenduojame palyginti šias dvi realizacijas, kad susipažintumėte su kodu (arba net kaip mokomąjį šaltinį!), ir raginame peržiūrėti bei užduoti klausimus tiesiogiai „GitHub“ projekte – nuolatinis bendruomenės įsitraukimas ir dalyvavimas yra labai svarbus nuolatiniam protokolo saugumui ir evoliucijai.

Naujausi

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Kitos naujienos