Penkios NFT tendencijos

Nėra abejonių, kad nepakeičiamieji žetonai ir metaverslas sukėlė sprogstamą ažiotažą, dėl kurio blokų grandinės stratosferoje kilo galingos bangos. Be to, jie paveikė ne tik skaitmeninį pasaulį, bet ir daugybę industrijos šakų, pavyzdžiui, meno, žaidimų, finansų, mados ir daugelį kitų.

Įmonės ir investuotojai į įvairius NFT ir metaverslo projektus investuoja stulbinančias pinigų sumas. Ir nenuostabu, kad kai kurios žymiausios socialinių tinklų platformos, tokios kaip „Reddit“, „Twitter“ ir „Meta“, dalyvauja keliuose NFT projektuose.

Taigi, pagrindinis klausimas šiuo atveju yra, ką mums atneš ateitis? Atsižvelgdami į tai, aprašome 5 įdomiausias NFT tendencijas, į kurias verta atkreipti dėmesį.

Dalinė NFT meno kūrinių nuosavybė

NFT šurmulys tapo realybe. Pagrindiniai investuotojai ir prekybininkai perka ir parduoda įvairių rūšių NFT meno kūrinius įvairiose nepakeičiamųjų žetonų rinkose. Tačiau, atvirai kalbant, investuotojai, prekiaujantys daug mažesniu mastu, susiduria su milžiniškais sunkumais, turėdami nuosavybės dalį, ypač atsižvelgiant į tai, kaip kasdien brangsta NFT. Šiandien populiarūs NFT kainuoja tūkstančius dolerių ir tampa visiškai nepasiekiami smulkesniems investuotojams ir prekiautojams.

Dėka vadinamųjų „dalinių NFT“, dabar keli naudotojai gali lengvai dalytis bet kokio virtualaus meno nuosavybe – dirbdami kartu jie gali susimažinti investicijas. Vienas geriausių dalinių NFT pavyzdžių yra Banksy (žinomo NFT menininko) sukurta garsioji „Gorila su gatvės kauke“. Banksy padalijo šį meno kūrinį į 10 000 vienetų. Taigi, norėdami turėti 10 % meno kūrinio, turėtumėte nusipirkti 1000 vienetų. Pirmą kartą išleidus šį kūrinį, kiekvienas NFT kainavo 750 JAV dolerių.

NFT ir žaidimai

Pasaulinio garso žaidimų bendrovės, tokios kaip „Ubisoft“ ir „Square Enix“, kuria NFT turtą, skirtą žaidimų aplinkai, todėl nenuostabu, kad žaidimai ir finansai, arba tiesiog „GameFi“, sparčiai populiarėja tarp žaidėjų ir žaidimų kūrėjų visame pasaulyje. Vienas didžiausių žaidimų virtualios visatos vardų yra „Axie Infinity“. Bendrovė tiesiogiai įkvėpimo sėmėsi iš „Pokemon“, nes galima turėti kolekcionuojamų NFT augintinių, vadinamų „Axie“, ir jais prekiauti.

Nustebsite sužinoję, kad „Axie Infinity“ greitai sukūrė didžiulį žaidimų turtą, kuris siekia 1 mlrd. dolerių, o naudotojai šiuos žetonus gali pirkti ir jais prekiauti žaidimų ekosistemose. Be to, „Axie“ pardavimai viršijo 4 mlrd. dolerių.

Holivudas ir NFT

Jei turėtumėte galimybę tapti daliniu investuotoju, padedančiu kurti savo mėgstamo aktoriaus filmą naudojant NFT, ar pasinaudotumėte šia galimybe? Žinoma, kad taip! NFT greitai įsitvirtino kino ir pramogų industrijoje. Ekspertai spėja, kad NFT filmų kūrimo ir transliacijos sektoriuose galbūt užims didelę vietą.

Ir ne be reikalo – 2021 m. bendra NFT prekybos apimtis įvairiose industrijos šakose ir versluose viršijo 23 mlrd. dolerių. Šis paprastas faktas eksponentiškai padidino augimą. Filmų kūrėjai, transliacijų bendrovės ir nepriklausomi kino produktai investuoja į NFT, tiesiogiai įtraukdami juos į savo produkciją įvairiais įdomiais būdais.

NFT ir mados pramonė

Nors į NFT stratosferą įsitraukė kelios garsios mados kompanijos ir prekių ženklai, padėtis pagyvėjo, kai „Gucci“ išleido savo madingus 12 dolerių vertės skaitmeninius batus. Iš esmės čia padidėjo ažiotažas, ir keli žinomi prekių ženklai apėmė blokų grandinę, įtraukdami ir kriptovaliutas, ir nepakeičiamuosius žetonus į savo rinkodarą ir produktus.

Kai kurie garsiausi pasaulio vardai jau įsitraukė į įdomias tendencijas. Vienas iš puikių pavyzdžių – „Burberry“ bendradarbiavo su „Mythical Games“, kad išleistų savo išskirtinę ir vienintelę NFT kolekciją. O „Birkin“ išleista virtuali kolekcija, pavadinta „Baby Birkin“, aukcione buvo parduota už 23 000 JAV dolerių.

NFT ir muzikos pramonė

Blokų grandinės ekspertai spėja, kad NFT gali visiškai pakeisti muzikos pramonę. Ir mes matome, kad daug populiarių albumų, albumų apipavidalinimas, tekstai ir dainos pereina į NFT. Pirmoji muzikos grupė, pasinėrusi į nepakeičiamųjų žetonų stratosferą, yra „Kings of Leon“. Jie buvo pirmieji, išleidę albumą vien kaip NFT.

Panašiai Mike’as Shinoda (iš grupės „Linkin Park“) sėkmingai surinko daugiau nei 11 000 JAV dolerių, kad išleistų savo išskirtinį NFT. Ir žinomi, ir nepriklausomi atlikėjai dabar tvirtina, kad pagaliau už savo amatą gauna teisingą atlygį. Jie gauna nemažą pelną vien iš NFT.

Dėl NFT paklausos ir populiarumo didžioji dalis popkultūros pamažu pereina į kriptovaliutų pasaulį, o tai padeda eksponentiškai didinti NFT svarbą tokiose industrijos šakose kaip žaidimai, pramogos, mada ir kt. Nors dar daug ką reikia atrasti, tai yra keletas geriausių tendencijų, į kurias galite atkreipti dėmesį, jei ketinate investuoti į NFT.

Naujausi

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Kitos naujienos