Pirmasis Bitcoin ateities sandorių ETF šiandien debiutuos Niujorko vertybinių popierių biržoje

Šiandien oficialiai debiutuos pirmasis su Bitcoin susietas biržoje prekiaujamas fondas.

Ilgai lauktas „ProShares“ ETF, kuris seks Bitcoin ateities sandorių rinką, antradienį pradės prekiauti Niujorko vertybinių popierių biržoje (NYSE), pažymėtas ženklu „BITO“, patvirtino bendrovė.

„Manome, kad daugybė investuotojų nekantriai laukė su bitkoinais susieto ETF paleidimo po kelerius metus trukusių pastangų jį paleisti“, – pirmadienį pareiškime teigė „ProShares“ generalinis direktorius Michaelas L. Sapiras. „BITO suteiks galimybę susipažinti su bitkoinais dideliam segmentui investuotojų, kurie turi finansų maklerio sąskaitą ir patogiai perka akcijas ir ETF, tačiau nenori patirti bereikalingų rūpesčių, kuriant kitą sąskaitą kriptovaliutų biržose… arba nerimauja, kad šios biržos gali būti nereguliuojamos ir susidurti su saugumo rizika.“

Pirmadienį Bitcoin kaina pakilo daugiau kaip 2 % – iki 62 041,84 JAV dolerio. Daugelis investuotojų stebi, ar šią savaitę bitkoinas šoktels virš 64 800 JAV dolerių ir pasieks naują visų laikų rekordą.

Bitcoin ateities ETF taip pat bus didelis reguliavimo žygdarbis vis dar jaunai kriptografijos rinkai, kuri ilgą laiką stengėsi įtvirtinti kriptovaliutų vietą griežtai reguliuojamame finansų pasaulyje. Dar keturi ETF teikėjai tikisi šį mėnesį pradėti prekybą. Antrasis ateities sandoriais grindžiamas ETF gali atsirasti jau šią savaitę.

„Tai bus bene didžiausias SEC patvirtinimas kriptovaliutoms“, – sakė duomenų ir analizės bendrovės „Token Metrics“ generalinis direktorius Ianas Balina, kuris taip pat pažymėjo, kad reguliavimo institucijos visame pasaulyje jau daugelį metų nesutaria su kriptovaliutų rinka ir „trukdo kriptovaliutų pripažinimui“ tarp mažmeninių investuotojų. „Tai bus vartai naujam kapitalui ir naujiems žmonėms į šią erdvę“.

Nuo 2017 m. bent 10 turto valdytojų siekė gauti patvirtinimą paleisti neatidėliotinus bitkoinų ETF, kurie suteiktų investuotojams priemonę, per kurią jie galėtų pirkti patį bitkoiną, o ne su juo susietas išvestines finansines priemones. Visus juos atmetė Vertybinių popierių ir biržų komisija, kuriai tuo metu vadovavo Jay Claytonas, teigdama, kad nė vienas iš jų nesugebėjo įrodyti, jog rinka yra atspari manipuliacijoms. Rugpjūčio mėn. sakydamas kalbą SEC pirmininkas Gary Gensleris pareiškė, kad jis pirmenybę teiktų investicinėms priemonėms, apimančioms ateities sandorius, ir po to pasipylė bitkoinų ateities sandorių ETF paraiškos.

Investavimas į ateities sandoriais pagrįstą ETF nebūtų tas pats, kas tiesioginis investavimas į bitkoinus. Ateities sandoris – tai susitarimas pirkti arba parduoti turtą ateityje už sutartą kainą. Ateities sandoriais pagrįstas ETF seka ateities sandorius, pagal kuriuos atsiskaitoma grynaisiais pinigais, o ne paties turto kainą.

„Visos ateities sandoriais grindžiamo ETF sąnaudos galėtų būti 5-10 %, kai atsižvelgsite į metinį pelningumą“, – sakė Mattas Houganas, „Bitwise Asset Management“ vyriausiasis investicijų pareigūnas, kuris SEC pateikė savo paraišką dėl bitkoinų ateities sandorių ETF.

Metinis pelningumas – tai grąža, kurią investuotojas į ateities sandorius gauna be pagrindinio turto kainos pokyčio.

„Ateities sandoriais grindžiami ETF taip pat yra labiau painūs“, – pridūrė Houganas. „Jie susiduria su tokiais iššūkiais kaip pozicijos limitas ir oficialus išskaidymas, be to, jie negali gauti 100 proc. pozicijos ateities sandorių rinkoje.“

Spalio mėn. numatyta peržiūrėti keturis bitkoinų ateities sandorių ETF: „ProShares“, „Valkyrie“, „Invesco“ ir „Van Eck“. Jiems bus leista judėti į priekį ir kotiruotis praėjus 75 dienoms nuo dokumentų pateikimo, jei SEC per šį laikotarpį nesikiš.

Daugelis tikisi, kad šių ETF leidimas sudarys sąlygas netolimoje ateityje sukurti neatidėliotiną Bitcoin ETF. Be to, kad Gensleris pirmenybę teikia ateities sandoriais grindžiamam fondui, per trumpą laikotarpį nuo pirmosios ETF paraiškų bangos rinka taip pat tapo daug labiau išvystyta. Per kelerius metus SEC metė iššūkį kriptografijos pramonei įrodyti, kad greta neatidėliotinos bitkoinų prekybos rinkos veikia didelė reguliuojama rinka.

„Bitkoinų rinka subrendo tiek, kad CME Bitcoin ateities sandorių rinka iš tikrųjų yra pagrindinis kainų nustatymo šaltinis visame bitkoinų pasaulyje“, – sakė Houganas. „Kainos CME rinkoje juda anksčiau nei Coinbase, Kraken, FTX… ir dėl to ji atitinka SEC kliūtį, kad būtų galima patvirtinti neatidėliotinų sandorių ETF.“

Jis pridūrė, kad duomenys taip pat rodo, jog CME Bitcoin ateities sandorių rinkoje yra daugiau kapitalo.

„Kriptovaliutų rinkoje iš pradžių vadovavo mažmeninės biržos, tokios kaip „Coinbase“, o vėliau dominavo tokie dalykai kaip „BitMEX“ ir „Binance“, ir niekas neatnaujino įrašų ar neatliko namų darbų, o namų darbai rodo, kad rinka pasikeitė“, – sakė Houganas.

Naujausi

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Kitos naujienos