Rusija ir Indonezija neketina sekti Kinijos pavyzdžiu

Indonezijos valdžios institucijos neketina sekti Kinijos pavyzdžiu ir visiškai uždrausti kriptovaliutų, sakė vyriausybės pareigūnas, pažymėdamas, kad šalis apsiribos užtikrinimu, kad jos nebūtų naudojamos neteisėtai veiklai. Šis pareiškimas paskelbtas po to, kai šiais metais vietos kriptovaliutų biržose užfiksuotas didelis apyvartos augimas.

Indonezijos vyriausybė neseks Kinijos pėdomis, kuri patvirtino visų kriptovaliutų sandorių draudimą, vietos žiniasklaidai pabrėžė šalies prekybos ministras Muhammadas Luthfi. Tačiau pareigūnas pridūrė, kad vyriausybė ieško būdų, kaip padaryti, kad jos būtų mažiau linkusios būti naudojamos neteisėtai finansinei veiklai

Kriptovaliutos, tokios kaip bitkoinas, ethereum ir dogecoin, šiuo metu Indonezijoje laikomos turtu ir prekėmis. Jų teisinis statusas leidžia pietryčių Azijos šalies gyventojams prekiauti kriptovaliutomis, tačiau naudoti jas kaip mokėjimo priemonę draudžiama.

Šių metų rugsėjo gale Kinijos centrinis bankas pareiškė, kad sandoriai, susiję su kriptovaliutomis, yra neteisėti, taip pakartodamas anksčiau įvestus apribojimus. Taip pat uždrausta visa susijusi finansinė veikla, įskaitant prekybą kriptovaliutomis, žetonų pardavimus ir sandorius su virtualiųjų valiutų išvestinėmis priemonėmis. Pranešimas, kuris pakenkė kriptovaliutų rinkoms, buvo paskelbtas po kelis mėnesius trukusio bitkoinų kasybos ir prekybos visoje šalyje ribojimo.

Remiantis pranešimais, Indonezijos kriptovaliutų prekyba pastaruosius pusantrų metų klestėjo. Per pirmuosius penkis 2021 m. mėnesius sandorių 13-oje šalies biržų, kurioms leidimą suteikė Ateities sandorių biržų priežiūros taryba, padaugėjo 40 %. Per 2020 m. sandorių apimtis pasiekė 65 trilijonus rupijų (4,5 mlrd. JAV dolerių), rodo cituojami duomenys.

Rusija neplanuoja nieko keisti

Didžiausios pagal plotą šalies vyriausybė neketina uždrausti piliečiams pirkti skaitmeninio turto užsienio prekybos vietose, teigė šalies finansų ministro pavaduotojas. Tačiau kriptovaliutos ir toliau lieka uždraustos kaip mokėjimo būdas Rusijos teritorijoje.

Kaip teigiama vietos pranešime, Rusijos finansų ministro pavaduotojas Aleksejus Moisejevas sakė, kad Rusijos Federacija neplanuoja visiškai uždrausti prekybos kriptovaliutomis užsienio platformose, kaip tai padarė Kinija:

„Tuo pačiu metu piliečiai gali pirkti (kriptovaliutas) ir naudotis piniginėmis už Rusijos Federacijos ribų. Taigi, manau, taip ir liks. Nėra jokių planų ką nors keisti.“

Viceministras taip pat pažymėjo, kad vyriausybė nekeis savo pozicijos skaitmeninio turto kaip mokėjimo priemonės atžvilgiu. Jie ir toliau bus draudžiami, nes priešingu atveju galėtų būti prarasta vietinių pinigų kontrolė.

Priešingai nei dauguma Rusijos politikų, kritikavusių kriptovaliutų rinka ir viską, kas su ja susiję, Moisejevas mano, kad blokų grandinės technologija gali būti ateities finansų tinklo dalis.

Todėl Rusijos požiūris atrodo visiškai kitoks nei Kinijos, nes pastaroji ir toliau visoje šalyje tęsia kovos su šia rinka veiksmus, uždrausdama visoms vietos organizacijoms bendrauti su kriptografijos bendrovėmis.

Naujausi

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Kitos naujienos