Samsung siekia pradėti prekybą kriptovaliutomis

Bendrovės „Samsung Securities“, „Mirae Asset Securities“ ir dar penkios milžiniškos finansų maklerio įmonės pateikė paraišką 2023 m. Pietų Korėjoje pradėti kriptovaliutų biržos veiklą ir prekybą kriptovaliutomis.

Ataskaitoje apie prekybą kriptovaliutomis ir biržos atidarymą paminėtos tik dvi iš šių bendrovių – „Samsung Securities“ ir „Mirae Asset Securities„. Tačiau visos septynios bendrovės pateikė paraiškas dėl preliminaraus patvirtinimo, kad galėtų vykdyti biržos veiklą 2023 m. pirmąjį pusmetį.

Mirae yra didžiausias investicinis bankas pagal rinkos kapitalizaciją Pietų Korėjoje, kurio valdomas turtas siekia 648 mlrd. dolerių. Vertybinių popierių bendrovė planuoja įsteigti savo konsultacijų padalinio „Mirae Consulting“ patronuojamąją įmonę, kuri valdytų biržą ir prižiūrėtų prekybą kriptovaliutomis.

Be to, „Mirae“ siekia įdarbinti techninį personalą, kuris užsiims bitkoinų ir kitų blokų grandine pagrįstų platformų tyrimais ir plėtra, teigiama pranešime.

Panašiai „Samsung“ atlieka tyrimus, kaip geriausiai įsitraukti į bitkoinų ir kriptovaliutų ekosistemą. Praėjusiais metais vertybinių popierių bendrovė bandė vadovauti kriptovaliutų prekybos platformos kūrimui, tačiau jai nepavyko įsigyti tam reikalingų talentų, teigiama pranešime.

Pranešama, kad staigų institucinio susidomėjimo antplūdį Pietų Korėjoje paskatino neseniai įvykę prezidento Yoon Suk-Yeol rinkimai. Savo rinkimų kampanijos metu Pietų Korėjos prezidentas žadėjo panaikinti bitkoinų ir kriptovaliutų rinkų reguliavimą.

„Turime pereiti prie neigiamo reguliavimo sistemos, kad bent jau virtualiojo turto rinka neturėtų rūpesčių“, – tuomet sakė Suk-Yeol.

Iš tiesų šalies Finansinių paslaugų komisija (FSC) planuoja veikti prisitaikydama prie reguliavimo, skatindama tokio tipo bendrovių reguliavimo sistemą. Šios sistemos reguliariai prašė Šiaurės Korėjos finansinių investicijų asociacija, teigiama pranešime.

Be to, FSC, kaip pranešama, peržiūrės galiojančius kriptovaliutų ir vertybinių popierių teisės aktus, kad būtų atskirti vertybinių popierių žetonai ir ne vertybinių popierių žetonai.

Naujausi

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Kitos naujienos