Sango – pirmoji skaitmeninė pinigų sistema, paremta Bitcoin

Centrinės Afrikos Respublikos kriptovaliutų iniciatyva „Sango“ sukėlė įspūdžių bangą kriptovaliutų erdvėje, skatindama smalsumą ir lūkesčius. Remiama išsamios teisinės sistemos, „Sango“ leis sukurti tiek skaitmeninę, tiek fizinę infrastruktūrą, kuri padėtų jos plėtrai. Ji bus iš dalies paremta bitkoinais, o tai reiškia, kad bus kuriama ant jau esamo tvirto pagrindo.

Ką iš tikrųjų reiškia paremta Bitcoin?

Paaiškinkime viską tiesiai šviesiai: SANGO, Sango šoninės grandinės (sidechain) moneta, bus iš dalies paremta Bitcoin, o tai paprasčiau tariant reiškia, kad Centrinės Afrikos Respublikos iždą sudarys Bitcoin rezervinis fondas.

Istoriškai kalbant, šalies valiuta būtų remiama aukso atsargomis, kaip buvo iki Bretton Woods susitarimo. Bitkoinas taip pat vadinamas skaitmeniniu auksu, nes yra geriausia vertės saugykla blokų grandinės erdvėje. Taip pat „Sango“ bus susieta su Bitcoin, o tai reiškia, kad „Sango“ ekosistemoje bet kas galės veikti su apvyniotu (wrapped) Bitcoin (s-BTC).

Kaip tikriausiai žinote, septintajame dešimtmetyje JAV doleris buvo atsietas nuo aukso, todėl prireikus potencialiai buvo galima spausdinti begalinę pinigų pasiūlą. Nepaisant to, infliacija tapo įprasta problema, kamuojančia tradicines Fiat valiutas. Kita vertus, bitkoinas yra decentralizuota valiuta, kuri nėra susieta su jokia centrine valdžia. Taigi bitkoinas yra optimalus skaitmeninės vertės saugyklos sprendimas, leidžiantis piliečiams demokratizuoti pinigus ir valiutą.

Be to, paremta Bitcoin reiškia, kad ji bus kuriama remiantis tvirtu techniniu pagrindu ir saugiausiu bei decentralizuotu kriptovaliutų tinklu pasaulyje.

Dėl savo nusistovėjusios reputacijos, saugios blokų grandinės ir viešos, nekeičiamos apskaitos knygos Centrinės Afrikos Respublikai sukurtas tvirtas pagrindas gerinti savo piliečių gyvenimą, suteikiant galimybę naudotis finansiniais patogumais ir užtikrinant sąžiningą ir skaidrų turto paskirstymą. Nepaisant to, kaip kai kurie žmonės šią iniciatyvą vertino, tai leis piliečiams naudotis modernia ir skaitmenine pinigų sistema, o bankų neturintys piliečiai įgis prieigą prie pasaulinės finansų sistemos.

Remia Centrinės Afrikos Respublikos vyriausybė

Pasak prezidento Faustino-Archange’o Touadéra renginyje „Sango Genesis“, „Sango moneta bus naujos kartos valiuta“. Šis numanomas pasitikėjimo ir užtikrintumo jausmas yra tiesioginis jos „remiamos bitkoinais“ elemento, kuris sukuria iniciatyvos pasitikėjimą ir patikimumą, rezultatas. Jei neužtektų prezidento ir vyriausybės paramos, statymas ant Bitcoin pagrindo teikia begalę privalumų, daugiausia dėl jo decentralizuoto pobūdžio ir ribotos pasiūlos. Šie privalumai apima, dalinę decentralizaciją ir jokios de-pegs rizikos, skiriančią SANGO nuo stablecoins ir CBDC ir užtikrinančią, kad dabartinės monetarinės problemos bus įveiktos.

Taip pat daroma išvada, kad gyventojai daugiausia laimės, jei už SANGO stovės skaitmeninė vertės saugykla – bitkoinas. Piliečiams bus suteikta demokratinė naujosios skaitmeninės pinigų sistemos kontrolė, o norint atlikti momentinius mokėjimus ir saugiai gauti pinigus, jiems reikės tik išmaniojo telefono, todėl pagaliau nebeliks tradicinio bankų sektoriaus poreikio. Kaip teigia prezidentas, SANGO jau turi platesnę viziją: „bendra kriptovaliuta ir integruota kapitalo rinka, kuri galėtų skatinti prekybą ir palaikyti augimą“.

Nepaisant daugybės kritikų ir abejojančiųjų, ši sistema jau sulaukė ne tik daugelio svarbių kriptovaliutų veikėjų, įskaitant CZ (Changpeng Zhao) ir Michaelą Saylorą, dėmesio, bet ir pagyrimų iš kitų Afrikos šalių, tiriančių panašios sistemos pritaikymo galimybes.

Akivaizdu, kad „Sango“ jau sukėlė didžiulį impulsą, vedantį į priekį dėl bitkoinų įsisavinimo. Tai svarbus žingsnis kriptovaliutoms, nes jos pagaliau atveria kelią pinigų revoliucijai ir leidžia žmonėms visiškai kontroliuoti savo pinigus.

Naujausi

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Kitos naujienos