Seniausiame Rusijos kalėjime aptiktas kriptovaliutų kasybos ferma

Rusijos teisėsaugos pareigūnai tiria kriptovaliutų kasybos operaciją seniausiame Rusijos kalėjime Butyrkoje. Kalėjimo viršininko pavaduotojas kaltinamas tuo, kad padedamas nenustatytų bendrininkų vogė elektros energiją skaitmeninėms monetoms kaldinti.

Kalėjimo viršininko pavaduotojas įtariamas kriptovaliutos kasimu Maskvos kalėjime

Centrinės Maskvos Tverskojės rajone esančio Butyrskajos kalėjimo vadovybės aukšto rango atstovas tiriamas dėl kriptovaliutų kasybos fermos įkūrimo. Šis kalėjimas, dar vadinamas Butyrka, yra seniausias kalėjimas Rusijoje, pastatytas tolimais 1771 m.

Kriptovaliutų kasimo įranga buvo rasta kalėjime esančios psichiatrijos klinikos, kurią valdo Federalinė kalėjimų tarnyba, patalpose. Rusijos Federacijos tyrimų komitetas šiuo metu tikrina vieną iš kalėjimo prižiūrėtojo pavaduotojų dėl galimo piktnaudžiavimo valdžia, šią savaitę pranešė verslo dienraštis „Kommersant“.

Tyrėjai kol kas nustatė, kad šis pareigūnas kartu su savo bendrininkais, kurių tapatybė dar nenustatyta, 2021 m. lapkritį įrengė kasybos įrangą. Platformos kriptovaliutą kasė iki šių metų vasario.

Per tą laikotarpį įrenginiai sunaudojo beveik 8 400 kW elektros energijos, už kurią mokėjo vyriausybė, o tai iš viso kainavo daugiau nei 62 000 rublių (beveik 1 000 JAV dolerių). Už tai viršininko pavaduotojas kaltinamas „veiksmais, kurie akivaizdžiai viršija jo įgaliojimus, taip reikšmingai pažeisdami visuomenės ar valstybės teisiškai saugomus interesus“.

Kriptovaliutų kasyba naudojant subsidijuojamą, o kartais ir vogtą elektros energiją tapo patraukliu papildomų pajamų šaltiniu daugeliui rusų. Tokie regionai kaip Krasnojarsko kraštas ir Irkutsko sritis, kurie istoriškai išlaikė mažus elektros energijos tarifus gyventojams ir valstybinėms institucijoms, tapo karštais šios neleistinos veiklos taškais.

Nelegalūs kasėjai kaltinami dėl dažnų gedimų ir elektros energijos tiekimo nutraukimų, ypač gyvenamuosiuose rajonuose, kur elektros tinklai nepajėgia susidoroti su pernelyg didelėmis apkrovomis. Siekdama kovoti su šiuo reiškiniu, Rusijos antimonopolinė agentūra neseniai pasiūlė įvesti didesnius elektros energijos tarifus namų kriptovaliutų kasėjams.

Visoje šalyje buvo vykdomi reidai prieš požemines kasybos operacijas, neseniai teisėsaugos institucijos konfiskavo daugiau kaip 1 500 kasybos platformų iš dviejų nelegalių kriptovaliutos ūkių Dagestane. Vienoje iš jų kriptovaliuta buvo kasama Rusijos respublikos vandens tiekimo įmonės siurblinėje.

Naujausi

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Kitos naujienos