Stabiliosios kriptovaliutos. Šių metų TOP 5

Skaitmeninis turtas geriausiai žinomas dėl to, kad yra labai nepastovus. Tačiau vienos rūšies kriptovaliuta sukurta taip, kad išlaikytų fiksuotą vertę. Stabiliosios kriptovaliutos (Stablecoins) yra susietos su pagrindiniu turtu, pavyzdžiui, auksu arba JAV doleriu, ir, kaip rodo pavadinimas, jos laikomos stabiliomis, palyginti su kitomis kriptovaliutomis, pavyzdžiui, Bitcoin arba Ethereum.

Kuo jos pagrįstos?

Yra daugybė skirtingų stablecoin tipų – paremtų žaliavomis, fiat (legaliais mūsų naudojamais pinigais) arba tomis pačiomis kriptovaliutomis.

Žaliavomis paremti stabilieji pinigai užtikrinami tokiu turtu kaip nafta, auksas ir kiti taurieji metalai, pavyzdžiui, „Tether Gold“ ir „Paxos Gold“. Šio tipo stablecoins yra ypač jautrūs kainų svyravimams. Tačiau ilguoju laikotarpiu žaliavų vertė turėtų didėti, todėl stablecoins laikui bėgant turėtų brangti.

Dar yra decentralizuotų kriptografinių stabiliųjų monetų, pavyzdžiui, DAI, kuris palaikomas naudojant Ethereum blokų grandinės tinklą. Iš esmės jis yra susietas su doleriu, padengtas ETH ir užrakintas viešai matomose sutartyse, saugomose blokų grandinėje, su galimybe užtikrinti momentinius sandorius ir stabilią vertę, užtikrinant visišką skaidrumą.

Galiausiai, yra fiat lėšomis paremtų stabiliųjų kriptovaliutų, tokių kaip Tether (USDT). Tai pirmoji tokio tipo stabilioji skaitmeninė valiuta, kurios rinkos kapitalizacija yra didžiausia. USDT susietas 1:1 kursu su JAV doleriu. Centralizuotus stablecoins, paremtus JAV doleriu, laiko subjektai arba birža. Skirtingai nuo kriptovaliutų remiamų monetų, šį stablecoiną sukūrė centrinė institucija, kuria turi būti pasitikima ir kuri turi palaikyti atitinkamą JAV dolerio ir Tether pasiūlą.

Stabiliųjų kriptovaliutų vertė ir saugumas

Daugeliu atžvilgių stabiliosios monetos iš esmės yra saugesnės už kitų rūšių kriptovaliutas, nes jos yra kur kas mažiau nestabilios. Kalbant apie stablecoinų ir bitcoinų vertę, stabliosios kriptovaliutos turi fiksuotą vertę, o jų kursas svyruoja minimaliai, lyginant su didelį volatilumą turinčiu BTC.

Taigi, didelio nepastovumo laikotarpiais daugelis kriptovaliutų investuotojų perkelia savo skaitmeninį turtą į stabilias kriptovaliutas ir laukia, kol rinka stabilizuosis. Vertė visada išliks stabili, todėl jie gali toliau pirkti stablecoins už fiat pinigus, kol rinka nurims, ir tik tada konvertuoti juos į bitkoinus ar kitas kriptovaliutas.

Nors stablecoins yra puikus būdas apsisaugoti nuo kriptovaliutų rinkos svyravimų, kita potencialiai labai pelninga galimybė yra kriptovaliutų arbitražas. Tai apima pasinaudojimą laikinu neefektyvumu – trumpalaikiais kainų skirtumais, kuriuos dažnai lemia biržų likvidumo ir prekybos apimties skirtumai.

Kaip ir stablecoins, kriptovaliutų arbitražas suteikia puikią apsidraudimo galimybę. Kainų neefektyvumas atsiranda ir užtikrina stabilų pajamų srautą su tokiu pat reguliarumu meškų ar bulių rinkoje, užtikrindamas, kad neliktumėte pažeidžiami rinkos svyravimų, ir tuo pat metu užtikrindamas neprilygstamą pasyvų pelną.

Šių metų geriausiųjų TOP 5

TETHER (USDT)
Tether yra blokų grandine pagrįstas skaitmeninis turtas, susietas su JAV doleriu, todėl 1 USDT visada lygus 1 USD. Išskirtinio populiarumo ir nedidelės rizikos priemonė padeda išlaikyti stabilų kriptovaliutų vertinimą ir išlieka didžiausiu, saugiausiu ir plačiausiai naudojamu stabiliakinu.

TIKRASIS JAV DOLERIS (TUSD)
Pirmasis reguliuojamas JAV doleriais paremtas stabilusis žetonas „True USD“ yra patikimas, skaidrus ir laikomas puikiu apsidraudimu nuo kriptovaliutų rinkos svyravimų.

PAXOS STANDARTAS (PAX)
PAX yra programuojamas, pagrįstas Ethereum tinklu ir laikomas vienu geriausių fiat palaikomų stabilkoinų, kai kalbama apie tarpvalstybinių sandorių mokesčių panaikinimą.

JAV DOLERIŲ MONETA (USDC)
USDC, susieta su JAV doleriu, veikia Ethereum, Stellar, Algorand ir Solana blokų grandinėse. Greita ir patikima, ji garsėja skaidriomis audito procedūromis.

BINANCE USD (BUSD)
Niujorko valstijos Finansinių paslaugų departamento reguliuojamas BUSD užtikrina greitus saugius sandorius. Ji buvo sukurta bendradarbiaujant dviem dideliems vardams – „Binance Exchange“ ir „Paxos Trust Company“.

Kaip galima iš jų uždirbti?

Nustatant, ar stablecoins yra gera investicija, reikia atsižvelgti į keletą veiksnių. Pirmas ir svarbiausias yra tas, kad jie suteikia stabilų vertės vienetą decentralizuotose biržose ir siūlo privatų kapitalo saugojimo ir pervedimo būdą.

Mokėjimus galima išsiųsti bet kur per kelias sekundes, nes stablecoins yra labai likvidūs, ir jais prekiaujama, todėl juos galima lengvai pervesti į fiat arba kitas kriptovaliutas. Dėl to jie puikiai tinka tarptautiniams komerciniams sandoriams, o tam tikrose pasaulio vietose, pavyzdžiui, Lotynų Amerikos ir Pietryčių Azijos rinkose, stablecoinų naudojimas didėja kaip būdas apeiti bankų sistemą ir atsiskaityti už sandorius.

Kitas veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti, yra stablecoin palūkanų normos. Kalbant apie stablecoin ir Bitcoin, stablecoin palūkanų normos šiuo metu yra daug didesnės – daugumoje biržų jos svyruoja nuo 5 % iki 25 % metinių palūkanų, o Bitcoin ir Ethereum – nuo 1 % iki 3 %.

Keičiant grynuosius pinigus į kriptovaliutas ir iš kriptovaliutų, procesas gali būti ilgas, tačiau naudojant stablecoins, indėlius ir išėmimus iš fiat valiutų į kriptovaliutų biržas galima atlikti greitai, o jūsų kapitalas išlaikys tą pačią vertę.

Naujausi

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Kitos naujienos