„Tesla“ pardavė 75 % Bitcoin atsargų

Remiantis II ketvirčio pelno ataskaita, „Tesla“ pardavė 75 % savo Bitcoin kriptovaliutos atsargų, kurių vertė – maždaug 936 mln. dolerių.

Elono Musko įkurta elektromobilių gamintoja savo akcininkams skirtame pranešime po pelno paskelbimo teigė, kad „Bitcoin vertės sumažėjimas“ turėjo neigiamos įtakos jos pelningumui antrąjį ketvirtį, kai veiklos pajamos sudarė 2,5 mlrd. dolerių.

Kriptovaliutų rinka iš karto sureagavo į šią naujieną

Bitkoinas (BTC), kuris trečiadienį buvo pakilęs virš 24 000 JAV dolerių, iškart po akcijų rinkų uždarymo 16 val. JAV laiku smarkiai atpigo. Jo vertė buvo 23 078,18 JAV dolerio, o per pastarąją valandą, CoinMarketCap duomenimis, sumažėjo 2,5 %.

Ethereum (ETH), antra pagal rinkos kapitalizaciją kriptovaliuta, per pastarąją valandą taip pat smuko 3 % po naujienų iš Tesla pelno ataskaitos.

Elektromobilių bendrovė 2021 m. vasarį investavo 1,5 mlrd. dolerių į Bitcoin, po to, kai sausio mėn. pakeitė savo investavimo politiką ir leido turėti skaitmeninio turto. Tuo metu tai buvo vertinama kaip labai palankus žingsnis. Taip stipriai, kad BTC pasiekė tuo metu naują visų laikų rekordą – 43 000 JAV dolerių.

Vėliau, 2021 m. gegužę, E. Muskas, regis, nusiteikęs prieš BTC, paskelbė, kad „Tesla“ nebepriims jo kaip atsiskaitymo priemonės, motyvuodamas susirūpinimu dėl Bitcoin kasybos poveikio aplinkai.

Savo 2022 m. pirmojo ketvirčio ataskaitoje, pateiktoje balandžio mėnesį, TSLA rašė, kad tiki „ilgalaikiu skaitmeninio turto Bitcoin potencialu tiek kaip investicija, tiek kaip likvidžia alternatyva gryniesiems pinigams“.

Tačiau ji taip pat įspėjo akcininkus, kad kainų pokyčiai paprastai turi įtakos jos pelningumui, o tai dabar atrodo kaip trečiadienio pranešimo pranašystė.

„Pavyzdžiui, 2021 m. pirmąjį ketvirtį užregistravome maždaug 27 mln. dolerių vertės sumažėjimo nuostolių, atsiradusių dėl mūsų bitkoinų balansinės vertės pasikeitimo, ir 128 mln. dolerių pelno iš tam tikrų mūsų atliktų bitkoinų pardavimų“, – rašoma bendrovės balandžio 25 d. SEC pateiktame pranešime.

Naujausi

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Kitos naujienos