Trumpai apie GameFi. Koncepcija ir veikimo principai

GameFi – tai blokų grandinės žaidimai, kurie žaidėjams suteikia ekonominių paskatų ir kuriuos žaisdami jie gali užsidirbti. Žaidėjai dažnai gali užsidirbti kriptovaliutos ir NFT, vykdydami misijas, žaisdami prieš kitus žaidėjus ir keldamiesi savo lygį.

Kitaip nei tradiciniuose vaizdo žaidimuose, daugumoje blokų grandinės žaidimų žaidėjai gali perkelti žaidimo daiktus iš žaidimo virtualaus pasaulio. Žaidėjai gali pirkti ir parduoti daiktus NFT prekyvietėse arba prekiauti savo uždirbta kriptovaliuta kriptovaliutų biržose.

Kas yra GameFi?

GameFi yra žodžių Game ir Finance junginys, reiškiantis blokų grandinės žaidimus, kuriuos žaisdami jie gali užsidirbti. GameFi ekosistemoje virtualioms žaidimų aplinkoms kurti naudojamos kriptovaliutos, nepakeičiami žetonai (NFT) ir blokų grandinės technologija.

Kaip GameFi veikia?

GameFi atlygiai yra įvairūs, įskaitant kriptovaliutas ir žaidimo turtą, pavyzdžiui, virtualias žemes, avatarus, ginklus ir kostiumų elementus. Kiekvienas „GameFi“ projektas turi skirtingą modelį ir žaidimo ekonomiką.

Dauguma žaidime esančio turto yra NFT blokų grandinėje ir juo galima prekiauti tiesiogiai NFT prekyvietėse. Kai kuriuose kituose projektuose žaidimo turtą reikia konvertuoti į NFT, kad jį būtų galima parduoti arba juo prekiauti.
Žaidimo turtas dažnai sukuria privilegijas žaidėjams, leidžiančias jiems uždirbti daugiau virtualių daiktų, tačiau avatarai ir odos kai kuriuose žaidimuose yra tik vizualūs ir neturi jokios įtakos žaidimo eigai ar apdovanojimams. Skirtingi žaidimai žaidžiami skirtingai.

Žaidėjai gali užsidirbti apdovanojimų vykdydami užduotis, žaisdami prieš kitus žaidėjus arba statydami monetizuotus statinius turimuose sklypuose.

Kai kuriuose žaidimuose žaidėjai gali statyti arba skolinti žaidimo turtą kitiems žaidėjams ir taip uždirbti pasyvių pajamų net nežaisdami.

Bitkoinų atsiradimo pradžioje žmonės pradėjo bandyti paprastus naršyklinius žaidimus, tikėdamiesi užsidirbti bitkoinų. Nors „Bitcoin“ žaidimai neišnyko, Ethereum ir išmaniųjų sutarčių atsiradimas akivaizdžiai atnaujino blokų grandinės žaidimus, suteikdamas žaidėjams rafinuotesnę ir įdomesnę žaidimų patirtį.

Naujausi

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Kitos naujienos