TVF ir Salvadoras veda derybas dėl Bitcoin adaptacijos

Tarptautinis valiutos fondas paminėjo, kad įvairiais būdais teikia techninę pagalbą Salvadoro vyriausybei. Pasak organizacijos atstovo spaudai Gerry Rice’o, grupė veda derybas su Salvadoro vyriausybės žmonėmis dėl mokesčių ir pinigų plovimo klausimų, įskaitant kritines problemas, kurias TVF kėlė ankstesnėse ataskaitose.

Tarptautinio valiutos fondo derybos su Salvadoru

Nors TVF nepritarė praėjusiais metais Salvadoro žengtam žingsniui, kai bitkoinai buvo paskelbti teisėta mokėjimo priemone, jis vis dar reguliariai veda derybas su Salvadoro vyriausybės atstovais. Praėjusią savaitę surengtoje spaudos konferencijoje organizacijos atstovas spaudai Gerry Rice’as pareiškė, kad su vyriausybe bendraujama keliais klausimais, susijusiais su bitkoinų priėmimu šalyje.

G. Rice’as pareiškė:

„TVF darbuotojai ir Salvadoro valdžios institucijos toliau reguliariai kalbasi svarbiausiais klausimais, kuriuos šių metų sausio mėn. pabrėžė mūsų Vykdomoji valdyba.“

Nors fondas įspėjo, kad sprendimas, priimtas patvirtinus šalyje Bitcoin įstatymą, gali kelti pavojų šalies stabilumui, Salvadoras laikėsi savo kurso: prezidentas Nayibas Bukele investavo valstybės lėšas ir nupirko daugiau kaip 2 300 BTC bei išlaikė bitkoinus kaip teisėtą mokėjimo priemonę.

Techninė pagalba

Rice’as taip pat patikslino vykstančių derybų tikslą, paminėdamas mokesčius, pinigų plovimą ir techninę pagalbą vyriausybei dėl bitkoinų priėmimo statistikos. Rice’as tai patikslino teigdamas:

„Diskusijos vyksta, įskaitant valdžios institucijų pažangą renkant statistinius duomenis apie bitkoinų naudojimą ir kitą informaciją, susijusią su bTC kaip teisėtos mokėjimo priemonės priėmimu Salvadore. Todėl teikiame techninę pagalbą šia tema.“

Tačiau atstovas spaudai nenurodė, kokiais būdais teikia pagalbą siekiant kiekybiškai įvertinti bitkoinų ir kriptovaliutų naudojimą šalyje.

Salvadoro kredito balas labai nukentėjo dėl skaidrumo trūkumo, kurį kai kurios agentūros, pavyzdžiui, „Moody’s“, priskiria Bukele investicijoms į bitkoinus. Agentūros vyresnysis viceprezidentas Jaime Reuschemas pareiškė, kad taip atsitiko dėl to, kad trūko informacijos šia tema.

Pasak vietos žiniasklaidos, šalies derybos su Tarptautiniu valiutos fondu gali padėti sudaryti 1,3 mlrd. dolerių vertės susitarimą, skirtą šalies finansams sutvarkyti, o organizacija prašo Salvadoro sugriežtinti savo politiką keliais klausimais, įskaitant kovą su pinigų plovimu, fiskalinį skaidrumą, atskaitomybę naudojant viešąsias lėšas ir kovos su korupcija sistemos stiprinimą.

Naujausi

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Kitos naujienos