Universitetas susigrąžino „Bitcoin“ išpirką – su didžiuliu pelnu

Nyderlandų universitetas gavo didelį pelną iš atgautos „Bitcoin“ išpirkos, kurią sumokėjo, kad atkurtų prieigą prie duomenų, pažeistų per išpirkos reikalaujančios programinės įrangos ataką.

Mastrichto universitetas 2019 m. patyrė ataką, dėl kurios darbuotojai ir studentai buvo atkirsti nuo vertingų asmeninių duomenų, įskaitant akademinius darbus.

Įsilaužėliai pareikalavo, kad universitetas sumokėtų 200 000 eurų išpirką Bitcoin kriptovaliuta tam, kad atgautų prieigą prie duomenų.

Pasak olandų laikraščio „De Volkskrant“, universitetas sutiko sumokėti išpirką, nes iškilo pavojus, kad duomenys bus prarasti.

Dėl to kai kurie studentai nebūtų galėję laikyti egzaminų ar užbaigti akademinių darbų.

Po plataus masto tyrimo Nyderlandų policijai pavyko nustatyti pinigų plovėjo Ukrainoje banko sąskaitą, į kurią buvo pervesta 40 000 eurų išpirkos.

Valdžios institucijos areštavo sąskaitą ir nustatė, kad joje buvo kelios kriptovaliutos.

Maždaug po dvejų metų jiems pavyko grąžinti universitetui išpirkos dalį.

Nuo to laiko sąskaitoje esančių „Bitcoin“ vertė padidėjo nuo 40 000 eurų iki 500 000 eurų – tai yra daugiau nei dvigubai daugiau nei universiteto sumokėta išpirka.

Jei visa išpirka būtų buvusi atgauta, nauja vertė sudarytų 2,5 mln. eurų, darant prielaidą, kad tuo metu BTC kaina buvo tokia pati.

Mastrichto universiteto IRT direktorius Michielis Borgersas sakė, kad papildomi 300 000 eurų bus pervesti į fondą, skirtą padėti finansinių sunkumų turintiems studentams.

Policija vis dar tiria šį atvejį, tikėdamasi nustatyti išpuolio kaltininkus.

Naujausi

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Kitos naujienos